Lip 9, 2010
4773 Wyświetleń
0 0

Z wiarą

Napisany przez
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Komentarze do Z wiarą

 • @jegomościu,
  nigdy nie skończą się czasy “radnych – semaforów”, bo władza zawsze ma czym kusić. Te 21 miejsc w radzie to promil, wierzchołek góry tortowej.

  Bernard 12/07/2010 22:08 Odpowiedz
 • “W 2006 ludzie głosowali na Piotra Romana, który w ten sposób wzmocnił PiS. I tyle. Dobranoc :)”

  Hola hola… to ja myślałem, że “w partiach” to się na partię głosuje, a nie na człowieka.

  Wynik wyborów prezydenckich wydaje się być w znacznej mierze przesądzony (niestety), jednak clue wydają mi się być wybory do rady. Bo jeśli proporcje w niej ulegną zmianie, to kolejna kadencja Piotra Romana może nie być dla niego taka wesoła. Mam nadzieję, że skończą się czasy “radnych-semaforów”, których jedynym zadaniem jest podnoszenie ręki w z góry określonym momencie.

  jegomosc 12/07/2010 20:01 Odpowiedz
 • Bernardzie
  Rzeczywiście pojechałem po bandzie z tymi 65% w drugiej turze.
  Robię poprawkę i nie będę już tak zachłanny. Wystarczy mi te 50,1 % z pierwszej tury

  Cezariusz Rudyk 12/07/2010 07:48 Odpowiedz
 • “…Niech rozsądzi nas kapusta!” Sorry, że lakonicznie, ale się przemieszczam i stukam z telefonu.

  Tryton 12/07/2010 02:58 Odpowiedz
 • @Trytonie, Cezariusz z tymi 65 procentami pojechał po bandzie, ale ty też jedziesz po bandzie z propagandą.

  Cezariusz ma rację, że z wyników wyborów do rady miasta wynika, że tendencja jest odwrotna niż ta, którą usiłujesz nam wpierać.

  A z tym wspieraniem PiS-u przez Piotra Romana… Wyjaśnij nam proszę: Gdy PR reklamował się w wyborach parlamentarnych na planie lekcji (!!!) zdjęciem swoim i J.Kaczyńskiego to kto kogo wspierał? (możliwe rzecz jasna, że JK też wydał plany lekcji wspierając się na nich zdjęciem PR ale o tym nie słyszałem).

  Świadomie lub nie, ale zapominasz, że Forum Samorządowe Ziemi Bolesławieckiej to było PO+PiS+przystawki – było koalicją przeciwko rządom SLD i Józefa Burniaka. Dzisiejsze Forum to szczątki tamtego.

  Być może masz rację, że PR wystarczy do sukcesu własny komitet (być może właśnie Forum). Pytanie tylko, czy wystarczy on kandydatom na radnych z tego komitetu.

  Bernard 11/07/2010 22:57 Odpowiedz
 • W 2006 ludzie głosowali na Piotra Romana, który w ten sposób wzmocnił PiS. I tyle. Dobranoc :)

  Tryton 11/07/2010 22:41 Odpowiedz
 • Przykro mi ale sam sobie Pan przeczy. TO cytat z Pana : “W samorządach daje się zauważyć tendencje odchodzenia mieszkańców od gosowania na partie polityczne (przynajmniej w miasteczkach wielkości B-ca”
  Niestety (tak jak Pan zauważył) tendencja jest dokładnie odwrotna : 2002 rok (Stowarzyszenia Bolesławieckie + Ziemia Bolesławiecka) , Rok 2006 (Partie polityczne + Ziemia Bolesławiecka).
  Ktoś Panu wciska kit.

  Cezariusz Rudyk 11/07/2010 22:28 Odpowiedz
 • Oj Panie Radny. To jak już Pan szpera w archiwach PKW to zapraszam tutaj (wybory 2002) http://www.pkw.gov.pl/pkw2/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id=68&news_id=595&layout=1&page=text W wyborach tych Piotr Roman ZACZYNAŁ nie z silnego ramienia partii, a właśnie Forum Samorządowego Ziemi Bolesławieckiej i te wybory wygrał. Stał się na tyle silny i skuteczny (mówię o faktach, nie słodzę), że to nie on potrzebował wsparcia tylko każdy kto się do niego zwrócił z prośbą o poparcie. Poszedł do PiSu – to wzmocnił bolesławiecki PiS (dzięki jego odejściu z tej partii osiągnęliście dość dobry wynik w wyborach prezydenta RP), był czas na Dln. Śl. XXI – to wzmocnił ich szeregi. Prezydent jest człowiekiem stąd i to on kreuje dzisiaj scenę polityczną w Bolesławcu. Dziś może pozwolić sobie na utworzenie swojego komitetu wyborczego i te wybory wygrać. Takie są fakty i nie zmieni tego to czy go lubię, czy nie.
  E VIVA ESPANIA!!! :-D

  Tryton 11/07/2010 22:13 Odpowiedz
 • Być może pisze Pan o Bolesławcu ale tym w okolicach Oleśnicy. Bo w tym w którym ja mieszkam w 2006 roku były następujące wyniki:
  1.Liga Polskich Rodzin – 0 mandatów
  2.PIS – 8 mandatów
  3.PO – 5 mandatów
  4.LiD (Lewica i Demokraci)- 3 mandaty
  5.Ziemia Bolesławiecka – 5 mandatów
  6.Komitet Wyborczy Wyborców OBYWATELSKI KOMITET MIESZKAŃCÓW BOLESŁAWCA – 0 mandatów
  7. Komitet Wyborczy Wyborców Rodzimy Handel i Rzemiosło – 0 mandatów
  źródło – http://www.pkw.gov.pl
  Mandatów “partyjnych” – 16
  Mandatów “stowarzyszeniowych” – 5
  Z faktami nie da się dyskutować , bo są one takie a nie inne. I można tu cuda opowiadać o wyższości lokalnych komitetów i stowarzyszeń oraz o “rzekomej” bezpartyjności znanych bolesławian. Jeżeli nie pamiętasz to Piotr Roman był kandydatem Pis – u a obecnie jest wiceszefem “bezpartyjnego” stowarzyszenia Dolny Śląsk XXI , które ponoć po zrzeszeniu stało się nową partią polityczną “Polska Plus”. Dziwnie brzmi więc hasło – STOP PARTIOM POLITYCZNYM

  Cezariusz Rudyk 11/07/2010 21:52 Odpowiedz
 • I jeszcze taka mała refleksja. Funkcjonariusze partyjni są jak sztachety w płocie; tylko co dwudziesta wystaje ponad. Ale ta “co dwudziesta” jak się zorientuje, że jest dość silna i wyraźna to zaczyna grać na nosie swoim mocodawcom. Przykład? Proszę bardzo
  https://bobrzanie.pl/blog/2010/02/08/letowski/krnabrnosc-trzeciego-stopnia
  Takie indywiduum zaczyna po czasie drażnić dyktat partii i czuje się jak w klatce. I tu właśnie górą samorządne stowarzyszenia lokalne, które nie mają swoich szefów wyżej. Mówię o tym tutaj od dawna…

  Tryton 11/07/2010 21:18 Odpowiedz
 • Nudny mecz to odpiszę.
  …A ja wiem, że programem Platformy Obywatelskiej jest Donald Tusk, reszta to tylko pochodna tego wyboru wraz z lokalnymi funkcjonariuszami.
  Siłą lokalnych stowarzyszeń jest to, że wybiera się na konkretnych ludzi. W przypadku partii jest to przede wszystkim głos oddany właśnie na nią (zarówno w wyborach powszechnych jak i samorządowych). Nie bardzo rozumiem co mam udowadniać… Siedzi Pan blisko 4 lata w radzie miasta i nie wie kto jest w koalicji? No to powtórzę: Forum Samorządowe Ziemi Bolesławieckiej + Ziemia Bolesławiecka + kilku z PiS. Opozycja, to bodajże 5 z PO + resztki (przepraszam za określenie) z SLD. Czy może jest inaczej? Poza tym przekona się Pan o mojej tezie na jesieni… :-)
  Ps. Cholera przez tego posta mało co gola dla Holendrów nie było!

  Tryton 11/07/2010 20:53 Odpowiedz
 • Na razie 0:0.
  Problem polega na tym Trytonie, że nic nie wyjaśniłeś i nic nie udowodniłeś. Pytam powtórnie: czym możesz udowodnić tezę,że bolesławianie wolą głosować na lokalne stowarzyszenia niż na partie polityczne. Ubiegłe wybory samorządowe w Bolesławcu wykazały wręcz coś przeciwnego.

  Cezariusz Rudyk 11/07/2010 20:36 Odpowiedz
 • Bernardzie, niczym nikogo nie obarczam więc mi tu nie “głupkuj” :-)
  Panie Radny, to dlaczego mieszkańcy np. Bolesławca wolą w wyborach SAMORZĄDOWYCH (podkreślam) lokalne stowarzyszenia wyjaśniłem w swoim wcześniejszym poście, a przykładem jest aktualna tendencja i obecny układ w radzie miasta. Sorry, że krótko ale meczyk leci :-)

  Tryton 11/07/2010 19:49 Odpowiedz
 • To żadna propaganda Trytonie. Udowodnij tezę , że ludzie wolą głosować na lokalne komitety niż na partie polityczne. Zadaj sobie pytanie czm są lokalne komitety w Bolesławcu?
  1) Forum Samorządowe Ziemii Bolesławieckiej, którego byłem członkiem – nie jest jedynie trampoliną do samorządu?
  2) “Ziemia Bolesławiecka” – tu jest trochę inaczej bo to stowarzyszenie pożytku publicznego ( i bardzo dobrze~!!!!) , ale nie jest nastawione na wygrywanie lokalnych wyborów?. Od ilu lat członkowie ZB w różnych konstelacjach rządzą Bolesławcem?
  Czy potrafisz coś więcej powiedzieć o programach tych stowarzyszeń? Czym się różnią?
  Ja wiem że programem FSZB jest Piotr Roman a programem ZB jest Jan Cołoklidzi. Postacie mocne , skupiające wokół siebie wielu ludzi. Reszta jest tylko pochodną tego wyboru.
  Zapomniałeś , że w poprzednich wyborach wystartował z powodzeniem PiS , PO , LiD i PSL. Do samorządu miejskiego i powiatowego dostała się jeszcze jedynie oprócz nich Ziemia Bolesławiecka. Skąd więc opinia ,że ludzie wolą głosować na lokalne stowarzyszenia? Czy dysponujesz jakimiś badaniami potwierdzającymi twoją tezę? Czy fakt , że Piotr Roman wraz z gwardią przyboczną wystąpił z PiS-u i głosi wszem i wobec bezpartyjność – a tym samym wyższość Świąt Wielkiej Nocy od Świąt Bożego Narodzenia – ma być dowodem na twoją tezę? To trochę mało.

  Cezariusz Rudyk 11/07/2010 18:48 Odpowiedz
 • @Trytonie, to że rządzą dwa stowarzyszenia lokalne nie znaczy, że do rady weszły dwa stowarzyszenia, nasi radni po prostu lubią się farbować w trakcie kadencji.

  A co do obarczania Cezariusza Rudyka za decyzje personalne nowego prezydenta RPO… To głupie. Czep się o to 65 % bolesławian. Zresztą uważam, że Dworak w KRRiT to dobry pomysł bez względu na to w jaki sposób się tam dostaje. Lufta pamiętam tylko jako nudnego prezentera tv.

  Bernard 11/07/2010 16:35 Odpowiedz
 • @Julianie, fotek mam trochę ciekawych w archiwum a dla ciekawego dymka zawsze da się dorobić. Byle pomysły dymków dotyczyły osób publicznych.

  Co do robienia fot z palcem w nosie to i taką kiedyś miałem, ale pan już wycofał się z lokalnej polityka (na razie) i raczej nie ma sensu jej wykorzystywanie. Zresztą nie chodzi o toi aby fota była kompromitująca a o zabawny dymek.

  Bernard 11/07/2010 16:31 Odpowiedz
 • I to jest właśnie propaganda sukcesu wg PO. Panie radny te 35%PiS do 65%PO w wyborach powszechnych w Bolesławcu (i to wyborach prezydenckich RP gdzie mamy do wyboru dwóch kandydatów) nijak się ma do wyborów samorządowych i dobrze Pan o tym wie. W samorządach daje się zauważyć tendencje odchodzenia mieszkańców od gosowania na partie polityczne (przynajmniej w miasteczkach wielkości B-ca). Poza tym oprócz partii politycznych w wyborach samorządowych udział biorą stowarzyszenia i komitety lokalne, z którymi mieszkańcy utożsamiają się bardziej. PiS w B-cu uzyskał słabszy wynik, bo prezydent Roman opuścił ich szeregi tworząc tym samym grupę ludzi niezdecydowanych, krórzy ostatecznie zagłosowali na Bronka. Tak uważam. (I tu powinniście uderzyć do prezydenta z kwiatami :-). Aktualie prezydent Bolesławca jest marką samą w sobie i nie musi się reklamować za pomocą partii czy stowarzyszeń. Gdyby z tym poparciem było tak jak Pan mówi to w Radzie Miejskiej nie rządziłby w koalicji dwa stowarzyszenia lokalne. Podobnie z resztą będzie w najbliższych wyborach samorządowych w mieście. Co do Powiatu to raczej nie wiadomo, bo to już jednak dotyczy ok 90 tys ludzi i tu faktycznie (jeśli niczego Pańscy koledzy na górze nie zepsują przez te kilka miesięcy) może, ale to bardzo może uda wam się w radzie powiatu. W razie czego można podpytać ośmiornicę Poula ;-)
  Ps. A jak tam hasło nowego prezydenta “Zgoda buduje” przy obsadzaniu (wśród swoich(sic!)stanowisk w KRRiT? :-)

  Tryton 10/07/2010 12:18 Odpowiedz
 • Bernardzie fotki -kandydatki do dymków już masz , czy dopiero będziesz robił?
  Jeśli juz masz to OK.
  Jeśli jednak dopiero masz zamiar robić, to zalecam Ci daleko idącą ostrożność.
  Chyba pamiętasz awanturę jaka rozpętała się gdy Taki Jeden , chciał zrobić Numerowi Jeden – fotografię gdy ten dłubał w nosie :-)

  Julian 10/07/2010 07:07 Odpowiedz
 • Panie Bernardzie dziekuje za powitanie

  Future29 09/07/2010 21:57 Odpowiedz
 • Nie bardzo pan wyszedł na tym zdjęciu, ha ha.

  Future29 09/07/2010 21:56 Odpowiedz
 • Bernardzie, toż to każde dziecko wie! :-)

  Lolka 09/07/2010 21:42 Odpowiedz
 • Ubawiłem się :))
  Jak na razie numer jeden w dymkach na “futrzakach”.

  Sławek Głowacki 09/07/2010 20:30 Odpowiedz
 • A tak do rzeczy: Piszesz Cezariuszu: “Daj Boże takiego błędu statystycznego przy wyborach samorządowych w Bolesławcu ( PO : PiS = 65:35)”
  To nie było głosowanie na PO. Nazywanie poparcia dla Komorowskiego i głosowania przeciwko Kaczyńskiemu poparciem dla PO to propaganda.

  A dymek narodził się po obejrzeniu wywiadu z Dariuszem Kwaśniewskim na chwiliżance. Ja po tym wywiadzie zastanawiam się za co postanowiliście ukarać Dariusza startem w wyborach i co on wam takiego strasznego zrobił.

  Bernard 09/07/2010 18:43 Odpowiedz
 • @Cezariuszu Rudyku,
  witam na bobrzanach,

  Ja też mam jeszcze gorsze Twoje zdjęcia, ale tylko to prezentowało troskę. A że wiem że masz do siebie dystans – to sobie pozwalam wiedząc, że reakcją nie będzie Twoja obraza a uśmiech : )

  @Lolka, co to jest demotywator?

  Bernard 09/07/2010 18:25 Odpowiedz
 • Daj Boże takiego błędu statystycznego przy wyborach samorządowych w Bolesławcu ( PO : PiS = 65:35) . Co do granic przyzwoitości to jeszcze potrafię spokojne spojrzeć w lustro przy goleniu.

  Cezariusz Rudyk 09/07/2010 17:26 Odpowiedz
 • Ale fajny demotywator :)

  Lolka 09/07/2010 17:08 Odpowiedz
 • Dzięki Bernardzie. Mam dużą rezerwę do samego siebie. Mam jeszcze gorsze zdjęcia……… Postaraj sę.

  Cezariusz Rudyk 09/07/2010 16:01 Odpowiedz
 • Wystarczy przysłać do mnie pomysł na dymka a ja już o focie pomyślę.

  Bernard 09/07/2010 13:52 Odpowiedz
 • No, ale to chyba muszą być Twoje foty Bernardzie, albo takie, do których masz prawo. Czy tu na Bobrzanach jest jakieś archiwum fot, albo album co by w wolnej chwili wydymać kogoś :-)?

  Tryton 09/07/2010 13:04 Odpowiedz
 • @tm, a nie mogłeś tego dać zanim powiesiłem dymka : )

  nie mam czasu go przerobić chwilowo : )

  Generalnie zachęcam do wymyślania dymków, wiele zdjęć jest w archiwum a jak nie ma to się zrobi.

  Bernard 09/07/2010 12:26 Odpowiedz
 • Albo taki dymek: “Wyborcza…” na 8 liter, pierwsza “K”, ostatnia “A”, poziomo. Kampania czy kiełbasa? Jasny gwint, głodny jestem!” :)

  Tryton 09/07/2010 12:11 Odpowiedz
 • @Future29,
  witam na bobrzanach.

  Bernard 09/07/2010 12:03 Odpowiedz
 • Alternatywna wersja zakończenia tego komiksu: “… obrony koniecznej”.

  tm 09/07/2010 11:31 Odpowiedz
 • Właśnie :)

  Future29 09/07/2010 10:40 Odpowiedz
 • No tak. A są przecież granice przyzwoitości w utrzymywaniu się na granicy błędu statystycznego:-)

  Baldur 09/07/2010 09:33 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
mucha

Zamknij