Wrz 9, 2011
1055 Wyświetleń
0 0

Nowa książka Ryszarda Adama Gruszki, czyli Gruchawki

Napisany przez

“Świat bajek Ryszarda Adama Gruchawki, drwala ze Starej Olesznej, który odkrył w sobie literacką pasję, zamieszkują głównie zwierzęta. – pisze wydawca. – W ich postaciach, jak w krzywym zwierciadle odbijają się ludzkie myśli, ambicje, słabości i śmiesznostki.
W “Bajkach fikołajkach” – bajkach dla dzieci i dorosłych – przenikają się światy różnych zwierząt, roślin i ludzi, albo ludzi i zwierząt, wchodząc ze sobą w dialog. Ze spotkania tych światów rodzą się przedziwne historie, nierzadko absurdalne. Jak może szpak rozumieć krowę? Czy uda się cebuli przyprawić króla o łzy? Co wynika z lisich marzeń o ogródku warzywnym na księżycu? Są wśród nich także bajki poruszające swoją mądrością, jak “Smutna bajka o świerszczu” czy “Bajka o źdźble trawy”. Jeszcze inne dostarczają wyśmienitej zabawy językowej.

Oddajemy do wrażliwości i rąk Czytelników niezwykły świat wyobraźni.”

Książka wkrótce ukaże się nakładem wydawnictwa Warszawska Firma Wydawnicza. Będą w niej zawarte bajki nieznane dotąd  czytelnikom. Okładka, którą widzicie powyżej to dowód na to, że projektant okładki niezupełnie wie, co projektuje i kto to coś napisał. To wersja robocza okładki, przed przekazaniem książki do druku nazwisko autora ma być poprawione.

Książkę na pewno będzie można kupić TUTAJ.

 

 

 

Tagi artykułu:
·
Kategorie:
Gruchawka · news

  "Nie myśl, że głaskałeś kota - to on głaskał się twoją ręką. " -Księga kota Urodzony w Głogowie, tam spędził pierwsze 17 lat życia,po przeprowadzce do Bolesławca z nim się związuje. Współpracował z Telewizją Łużyce, dziennikiem Polska Gazeta Wrocławska oraz Gazetą Wojewódzką.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

  pl_PLPolish
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Wakacyjne wspomnienia – koncert

  13 września 2011 o godz. 18:00 w galerii Młodzieżowego Domu Kultury odbędzie się koncert „Wakacyjne […]

  Zamknij