Paź 5, 2011
3753 Wyświetleń
0 0

Ponura kadencja europejskich luzaczków

Napisany przez

 

4 lata temu, przed wyborami Polacy byli zapewniani, że zasługują na cud. Że będą mieli tanie państwo. Tysiące kilometrów autostrad. Doskonałą edukację i niebywałej jakości służbę zdrowia.

Żadnego cudu nie było.  Do 2009 roku – Ci którzy ośmielali mówić się o kryzysie – nazywani byli siejącymi zamęt defetystami, a w 2011 mieliśmy zarabiać już w Euro. Zatrudnienie w sektorze urzędniczym wzrosło w ciągu tylko 2 ostatnich lat o kilkadziesiąt tysięcy etatów. Wzrosły ceny i podatki. Zadłużenie kraju osiągnęło pułapy notowane ostatnio 40 lat temu w okresie “cudu gierkowskiego”. Szczątkowo powstające, droższe niż w krajach alpejskich autostrady to ersatz, w ramach edukacji – proponuje się nam odgórnie fundowane za środki pomocowe – korepetycje, szkolne klasy – zwane oddziałami liczą po 40 osób (Bolesławiec), co jest kompletnym dydaktycznym średniowieczem. Do podstawówkowo-gimnazjalnego Waterloo, usiłują jeszcze dopchnąć biedne starszaki z przedszkoli (słynne 6-cio latki),
zaś gdy ostatnio usiłowałem dotrzeć do lekarza specjalisty prywatnie – to recepcjonistka zaproponowała mi termin za 3 tygodnie!!!

O wizytę w ramach ubezpieczenia – z uwagi na troskę o własny system nerwowy – pytać nawet nie próbowałem.

Hieronymus Bosch - Kopacz w kasku zabezpieczającym przed promieniowaniem Ojca Rydzyka robi lobotomię Kaczyńskiemu, co błogosławi Jerzy Buzek i Kidawa-Błońska, której niebiosa ulżyły - zrzucając na dynię oprawne w cielęcą skórę Żywoty Ojców Kapadockich.

 

Były za to 4 lata pokazu nieudolnego i chaotycznego manewrowania wszystkimi aspektami państwowości pod kątem aktualnego stanu posiadania koryt (bojkot abonamentu RTV – a obecnie próby jego dopisania do PIT). A jedynym kryterium obierania bieżącego kierunku – były sondaże i realizowana ad hoc strategia krycia niewygodnych faktów medialnymi rzygami “pod publiczkę”.

 • Doszło do katastrofy pod Smoleńskiem – która pod względem rangi osób, które w niej zginęły – nie ma chyba porównania do żadnego podobnego wydarzenia w historii. Świata.
 • W ciągu tych 4 lat – doszło w Łodzi do pierwszego od dziesiątków lat, a może nawet wieku – jawnego morderstwa na tle politycznym, którego dokonał na pracowniku biura PiS w pełni poczytalny, były członek PO.
 • Przed kancelarią Tuska – podpalił się człowiek. W ciągu ostatnich 100 lat polskiej historii – to trzeci taki przypadek.  Spatologizowane do cna media mainstreamu – po kilku godzinach uzgodniły narrację:
  był to akt terroru – przy czym heady newsów miały postać: “Samobójca pisał wcześniej do Kaczyńskiego“.
 • Przez ostatnie 4 lata liczba podsłuchów i inwigilacji realizowanych przez służby na obywatelach przebiła w Polsce w cuglach – wszystkie średnie europejskie.
 • Jednocześnie misje komisji śledczych, które wykazać miały totalitarne zapędy rządów PiS – nie wykazały nic i  zamieniły się w farsę (casus przewodniczącego Czumy).
 • W ciągu minionych 4 lat liczba wałów i afer wystarczyłaby do tego aby obalić 10 rządów. Co ciekawe -spora ich liczba związana jest z dolnośląskimi strukturami PO.

Manifestacja zwolenników PO - Warszawa 2006. Torebki były gratis.

Oczywiście afer tych nie było. W wyniku tych niebyłych afer – paru świetnych fachowców – jak Sawicka, Misiak, Drzewko, czy Chlebek – pożegnało się raz na zawsze z PO-wską pierwszą ligą.

Podobnie jak z ministerialnym stanowiskiem pożegnał się Klich – który, zgodnie ze słowami premiera, świetnie wypełniał swoje obowiązki. Po czym zniknął, jakby zapadł się pod ziemię.

Same tylko wydarzenia wałbrzyskie – w normalnych warunkach medialnej kontroli, zmiotłyby ten rząd z powierzchni ziemi.

Ale jak stwierdził w rozmowie z dziennikarzem, w kuluarach sejmu, jeden z PO-wskich luminarzy: najważniejsze, że nie mówicie o Wałbrzychu.

 • W ciągu tych 4 lat świadkowie koronni w różnych cuchnących sprawach – popełnili chyba największą ilość więziennych samobójstw. Ewentualnie umierali nagle porażeni dość egzotycznymi schorzeniami.
 • W ciągu tych 4 lat nastąpiła eksplozja lansu medialnych miernot, gloryfikowania wyuzdanych prostaków i jednoczesnego gnojenia ludzi skromnych i religijnych – rzecz jasna: igrzyska na wzór rzymski.
 • Zdarzało się, że miernoty owe, które uczestniczyły zarówno w muzycznych widowiskach, jak w prywatyzacjach państwowych firm – przyjmowały pod stołami walizki pełne gotówki (120 tys. zł),
  a potem okazywało się, co uznawał sąd, że – to była zwyczajna zapłata za usługę prawną. Następnie w sezonie letnim – przeprowadzano naloty na plażowych sprzedawców kukurydzy pod hasłem “Weź paragon” – bo państwo ubożeje.
 • W ciągu tych 4 lat wmawiano ludziom z wielkim zaangażowaniem, że zasady, moralność, wiara, patriotyzm to dno obciachu.
 • Klasa “dziennikarzy” mainstreamu – spadła do zera, a jęzory “celebrytów” i sfilcowanych gwiazdorów liżących ciepłe dupsko władzy – sięgnąć by już chyba mogły jej dwunastnicy.

O tych rurociągach, prywatyzacjach stoczni, najdroższych stadionach świata, żenującym serwilizmie w polityce międzynarodowej (Izwienitie, eta byla prosta aszybka),   braku strategii informatyzacji państwa, przetargach na kodowany, ogólnopolski system komunikacji radiowej dla służb – nawet pisać mi się nie chce – bo sami widzicie, że szło by to swobodnie w książkę. Wolę, więc kończyć i  postrzelać trochę z procy do świń w Angry Birds.

Jeszcze pół roku temu – Donald Tusk oświadczył wszem i wobec, że nie ma już nawet z kim przegrać. Nie po raz pierwszy udowadnia w ten sposób, że znacznie bliżej mu, do subtelnie to ujmując, bajarza – niż politycznego wizjonera.

Przeczytałem ostatnio opinię kogoś, kto zna się na rzeczy – że wcale nie będzie to musiał być Kaczyński, ale któryś z kolejnych przywódców – tak czy inaczej będzie zmuszony członków obecnej ekipy zwyczajnie pozamykać w pierdlu.

Podobnie jak to uczyniono na Ukrainie z byłą, słynną premier – “żelazną” Julią Tymoszenko.

Ładną babę aresztowali! Byłą premier rządu! I świat nie zapłakał. Na wschodzie jednak jest jakaś cywilizacja…

 

Z pozdrowieniami,
Bruner

P.S.

Poniżej – wywiad z KIBOLEM, przetrzymywanym w areszcie, z nie do końca jasnych przyczyn “Staruchem“. Warto dowiedzieć się jak wypowiada się i co ma do powiedzenia wróg publiczny nr 1 Polski Tuska.

 

Tagi artykułu:
·
  http://www.broniszewski.pl/

  מנא ,מנא, תקל, ופרסין

  Komentarze do Ponura kadencja europejskich luzaczków

   Dodaj komentarz

   Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

   pl_PLPolish
   Przeczytaj poprzedni wpis:
   Elżbieta Tor kierownikiem Zespołu Pieśni i Tańca “Legnica”

   Elżbieta  Tor została kierownikiem ZPiT "Legnica". Dyrektor Legnickiego Centrum Kultury, po uprzednim otrzymaniu rekomendacji komisji, stanowisko choreografa – kierownika ZPiT...

   Zamknij