Lis 2, 2011
2212 Wyświetleń
0 0

Już w sobotę rozstrzygnięcie konkursu „Bolesławiec wczoraj a dziś”

Napisany przez

Bolesławieckie Towarzystwo Fotograficzne, Stowarzyszenie Fotograficzne „Camera”, Bolesławieckie Stowarzyszenie Kolekcjonerów i Miłośników Historii Miasta oraz Muzeum Ceramiki zapraszają do udziału w Otwartym Spotkaniu Miłośników Fotografii, które odbędzie się 05.11.2011 r. w Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, Dział Historii Miasta przy ul. Kutuzowa 14. O godzinie 11.00 nastąpi rozstrzygnięcia konkursu „Bolesławiec wczoraj a dziś”. W tegorocznej edycji uczestnicy losowali po jednym zdjęciu autorstwa Rudolfa lub Alojzego Skorupy. Zadaniem osób biorących udział w konkursie było odnalezienie ukazanego na nim obiektu lub miejsca i wykonanie jego współczesnej fotografii. Jury w składzie: Janusz Moniatowicz (fotografik, członek ZPAF), Jerzy Paluszczyszyn (fotograf bolesławiecki), Edward Miżdal (Prezes Bolesławieckiego Stowarzyszenia Kolekcjonerów i Miłośników Historii Miasta) oraz Agata Kozioł (Muzeum Ceramiki w Bolesławcu) oceniać będzie fotografie w dwóch kategoriach – profesjonalistów i amatorów. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Bolesławiec oraz Bolesławieckie Stowarzyszenie Kolekcjonerów i Miłośników Historii Miasta.

O godzinie 12.00 Andrzej Pytliński wygłosi wykład pt. „Współczesne problemy rękodzieła artystycznego w fotografii” i przeprowadzi pokaz ambrotypu kolodionowego mokrego. O godz. 13.30 Bolesławieckie Towarzystwo Fotograficzne, Stowarzyszenie Fotograficzne „Camera”, Bolesławieckie Stowarzyszenie Kolekcjonerów i Miłośników Historii Miasta oraz Muzeum Ceramiki zapraszają wszystkich do udziału w dyskusji poświęconej problemom współczesnej fotografii oraz bolesławieckiemu środowisku fotograficznemu.

W sobotę, 05.11.2011 r. wstęp na wystawę „Bolesławiecki ruch fotograficzny po 1945 roku” oraz wystawę stałą Działu Historii Miasta Muzeum Ceramiki dla wszystkich zwiedzających jest bezpłatny.

Otwarte Spotkanie Miłośników Fotografii jest jednym z elementów obchodów jubileuszu 30. lecia Bolesławieckiego Towarzystwa Fotograficznego oraz 40. lecia istnienia zorganizowanego ruchu fotograficznego Bolesławcu. Przedsięwzięcie to jest finansowane ze środków budżetu miasta Bolesławiec.

INFORMACJA: MUZEUM CERAMIKI

FOTO: Kaplica na terenie Wojewódzkiego Szpitala dla Psychicznie i Nerwowo Chorych, zdjęcie nagrodzone w konkursie ‘Bolesławiec wczoraj i dziś’ w 2010 r., fot. J. Paluszczyszyn

Kategorie:
polecamy
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Bolesławiec

Troszkę Bolesławca: [nggallery id=31]

Zamknij