0 0

Juniorzy LMKS Gladius będą walczyć w finale Mistrzostw Polski

Napisany przez

Paulina Stojanowska z trenerem M. Sulmą przed walką półfinałową

Podczas minionego weekendu w Jarocinie odbyły się pierwsze eliminacje do tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorów w Taekwondo Olimpijskim.

W finałach bierze udział jedynie najlepsza ósemka zawodników i zawodniczek w swoich kategoriach wagowych.  Aby

Kamil Serafin w walce z Irańczykiem podczas German Open w Hamburgu 2 marca 2012

zakwalifikować się do Mistrzostw Polski  które odbędą się na początku Czerwca, należało wywalczyć w jednej z dwóch eliminacji pozycje medalową.

Już w pierwszej eliminacji  czwórka juniorów z  LMKS Gladius (ilyo) Bolesławiec wywalczyła sobie prawo do startu w czerwcowym finale Mistrzostw Polski.  Kamil Serafin w kategorii do 68 kg nie miał sobie równych zajmując ostatecznie  pierwsze miejsce podobnie jak Paulina Stojanowska w kategorii do 46 kg, zarówno Paulina jak i Kamil na turniej eliminacyjny przyjechali prosto ze zgrupowania Kadry Narodowej.

Drugie miejsce w kategorii -59 kg wywalczył Remigiusz Różnicki, który w finale uległ Adamowi Kowalskiemu z UKS G8 Warszawa. Z trzeciej pozycji w finałach wystartuje Adam Filipek w kategorii do 78 kg .