0 0

Gladius podbija Europę

Napisany przez

Triumf Pauliny Stojanowskiej podczas Belgian Open

Dwójka Bolesławian w barwach reprezentacji Polski Juniorów Taekwondo Olimpijskiego od minionego piątku przebywała w Gent na Europejskim Turnieju Rankingowym klasy A Belgian Open, w turnieju tym wzięło odział  ponad 1050 zawodników z kilkudziesięciu krajów z całego świata. Turnieje klasy A są najbardziej prestiżowymi zawodami w Taekwondo Olimpijskim w Europie i wliczane są do indywidualnej klasyfikacji rankingowej ETU ( European Taekwondo Union).

W kategorii – 46 kg Juniorek Reprezentantka Polski (LMKS Gladius Bolesławiec ) Paulina Stojanowska wywalczyła w Belgii medal brązowy, przegrywając jedynie półfinał z zawodniczką z Czech  Adrianą Simankovą, która to ostatecznie uplasowała się na miejscu pierwszym Belgian Open. Ciekawostką jest to, iż Czeszka przebywała ze swoim klubem na obozie przygotowawczym w Bolesławcu pod koniec lutego b.r. trenując wspólnie z  naszymi zawodnikami.

Kamil Serafin podczas zawodów w Gent

Na najwyższym stopniu podium stanął Kamil Serafin kat – 68 kg zdobywając jedyny dla Reprezentacji Polski Juniorów medal złoty, oraz drugi dla Polski podczas turnieju w Belgii – pierwszy zdobył Michał Wielgosz w kat. Seniorów -63 kg z AZS UWM Olsztyn. Kamil w chwili obecnej jest najlepszym w kraju zawodnikiem w swojej kategorii wagowej, podobnie jak Paulina Stojanowska zaledwie tydzień wcześniej wywalczył sobie prawo startu w Mistrzostwach Polski. Kamil i Paulina są zawodnikami Reprezentacji Polski Taekwondo Olimpijskiego, oraz są objęci programem TALENT MSiT dla dyscyplin olimpijskich.

W czasie kiedy nasza dwójka w biało – czerwonych barwach rywalizowała na matach w Belgii, dwudziestoosobowa reprezentacja klubu wzięła udział w regionalnym turnieju Taekwondo  w Bautzen. Była to już 14 odsłona Oberlausitz Cup. W turnieju wzięło udział ponad 200 zawodników z 22 klubów  Polski, Czech i Niemiec. W klasyfikacji generalnej Bolesławianie uplasowali się na 4. miejscu zdobywając łącznie 14 medali, w tym 5 złotych, 6 srebrnych i 3 brązowe.

Zobacz zdjęcia z zawodów: Galeria z Belgian Open

INFORMACJA I ZDJĘCIA: LMKS Gladius