kwi 6, 2012
9971 Wyświetleń
1 0

Dzieci odkryły w Bolesławcu szczątki dinozaura

Napisany przez

Świetnie zachowane szczątki wielkiego drapieżnego dinozaura odkryto przypadkiem podczas prac ogrodowych na terenie Opałkowej Chaty w Bolesławcu.

Odkrycie to jest bardzo ważnym wydarzeniem dla małych archeologów i dociekliwych naukowców zajmujących się badaniem procesów ewolucji kręgowców u progu epoki panowania dinozaurów na świecie. Skamieniałe szczątki zwierząt po wnikliwej analizie okazały się wyjątkowe. Należą do CHATOZAURA, jednego z najmłodszych na świecie dużych drapieżnych dinozaurów . Ślady dinozaurów, które odkryto w Opałkowej Chacie , pochodzą najpewniej z okresu 2 tys. lat A.C.

Odkrywcy zakwalifikowali CHATOZAURA następująco :
Rodzina : Zaury Opałkowe
Typ: Kręgowce
Rząd : Chatawce

Do tej pory najstarsze tak duże drapieżne dinozaury w Europie odkrywano w osadach środkowej jury (okresu, który nastąpił po triasie). Tymczasem nowe znalezisko w Opałkowej Chacie świadczy o tym, że zaawansowane ewolucyjnie drapieżne dinozaury żyły na terenie dzisiejszej Europy stosunkowo niedawno. W pobliżu miejsca, gdzie leżą kości, można nieomal codziennie samemu odnajdować zęby , które CHATOZAUR zgubił zapewne w ostatniej w swoim życiu walce.

Naukowcy przy użyciu nowoczesnej łopaty wykopali kości młodego CHATOZAURA , m.in. kości ramieniowe i kości udowe oraz czaszkę i zebra. Skamieniałości te są większe niż wszystkie inne poznane dotąd szczątki dinozaurów z tej rodziny. Paleontolodzy ocenili, że zwierzę miało 3–4 m długości. Żywiło się wszystkim, co smaczne. Jeszcze nie udało się szczegółowo określić przebiegu procesu ewolucji wielkich CHATOZAURÓW. Jedno jest pewne: to najmłodszy znany wielki dinozaur.

Polska do tej pory była zaliczana do tych mało interesujących miejsc, gdzie nie ma kości dinozaurów. Jednak od dawna wiadomo było, że dinozaury w Polsce występowały. W Bolesławcu jest to niezwykła atrakcja.

Prawdziwą sensacją naukową jest to, że codziennie na terenie Opałkowej Chaty mali paleontolodzy wykopują coraz to nowe, dotąd nieodkryte ślady istnienia tych fantastycznych zwierząt. Nie wiadomo, jak długo potrwają wykopaliska. Jak zapewnia właściciel Opałkowej Chaty młodzi miłośnicy dinozaurów są mile widziani codziennie w godzinach 11:00-22:00 w celu przeprowadzania samodzielnych badań. Zespół Opałkowej Chaty zakupił niezbędne narzędzia archeologiczne, o które należy zapytać, by uczestniczyć w tej fantastycznej przygodzie.

Miejsce badań : Opałkowa Chata, Cieszkowskiego 17 Bolesławiec tel. 756446262

Zdjęcia wykopalisk dostępne na www.opalkowachata.pl

Tagi artykułu:
· · ·
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Dzieci odkryły w Bolesławcu szczątki dinozaura

 • Patrzcie- jakie mniemanie o sobie- narcyz. I troll z wyglądu.

  antyjudasz 12/04/2012 07:22 Odpowiedz
 • @antyjudasz – idź chłopcze płaskostopcze do piaskownicy pobliskiego przedszkola, zrób dzieciom parę wykładów o swoich obsesjach względem Kostasa.

  @Bernard – klata nie niego? Trochę chyba zaniżasz mój poziom. Starczy pierd mojego kota. Wchodzę na artykuł o placu zabaw dla dzieci i nie mam zwyczajnie ochoty, w każdym miejscu sieci, pod każdym tematem, czytać wyrzygów tych paranoików, którzy nawet w swoim rozporku widzą Kaczyńskiego. Do Kostasa startuje, że męczy Smoleńskiem, gdy ten informuje o wydarzeniu rocznicowym – po czym wchodzi na tekst o piaskownicy i wrzuca zaczepki o Smoleńsku. To normalny troll do zbanowania.

  Bruner 11/04/2012 22:31 Odpowiedz
 • Jesteście umówieni na 19 dzisiaj na Koziej Górce na gołe klaty, dobrej zabawy : )

  Bernard 11/04/2012 16:29 Odpowiedz
 • Twoje chamskie i prostackie odzywki i teksty nie robią na mnie wrażenia.

  antyjudasz 11/04/2012 16:20 Odpowiedz
 • Widziałem wczoraj Chatozaura, zajefajny pomysł : )

  Bernard 11/04/2012 15:50 Odpowiedz
 • Masz dyskusje o Smoleńsku – to dawaj tam upust swoim problemom mentalnym, a nie zasmradzaj swoimi paranojami wszystkich sfer przestrzeni publicznej.

  Bruner 11/04/2012 14:41 Odpowiedz
 • Znowu zaczynasz z lekarzem? czy to jakiś kompleks? O ile mnie wzrok nie myli to Ty wszędzie włazisz ze swoimi kosmicznymi teoriami. Będę pisał ponieważ temu służy ten portal i forum.

  antyjudasz 11/04/2012 13:41 Odpowiedz
 • Mam z tobą, opętany człecze, rzeczowo dyskutować o Smoleńsku pod tekstem poświęconym dziecięcej piaskownicy? Zastanów się nad sobą. Jak masz coś do wyrażenia w sprawach, które cię gnębią – napisz tekst, prześlij do redaktora, zapewne zamieści. Ktoś, kto wszędzie wpycha się kompulsywnie ze swoimi obsesjami, nawet do piaskownicy – ma problem, który charakteryzuje powierzchownie słowo – jak niżej. Więc jak masz coś radzić – to poradź się specjalisty. W naszym mieście nie powinno być z tym problemu. Słoma ma prawo mi wyłazić. Z Polski jestem. To rolniczy kraj.

  Bruner 11/04/2012 13:32 Odpowiedz
 • możecie poluzować?

  Bernard 11/04/2012 13:01 Odpowiedz
 • Dodam Panie Brunerze, że słowo „świr” jest słowem obraźliwym. Radzę go więcej nie używać….chyba że jest Pan tak mało inteligentny że rzeczowa dyskusja nie wchodzi już w grę !

  antyjudasz 11/04/2012 12:41 Odpowiedz
 • Tylko bez wyzwisk i przezwisk Panie Bruner! Słoma wyłazi Panu z butów!

  antyjudasz 11/04/2012 12:35 Odpowiedz
 • @antyjudasz – to jest biedny świrze tekst o piaskownicy dla dzieci. Po co wjeżdżasz tu ze Smoleńskiem? Admin też mógłby porządkować tych mających problemy z obsesjami typów banem.

  Bruner 11/04/2012 12:20 Odpowiedz
 • Bruner- raczej Tobie bardziej przydała by się pomoc.
  Zacznijmy od psychoterapii bo na resztę już za późno!

  antyjudasz 11/04/2012 10:57 Odpowiedz
 • @antyjudasz – spróbuj może najpierw trochę odstawić telewizję. Jak to nie pomoże – poeksperymentuj z medytacją. Potem jest psychoterapia i farmakoterapia….

  Bruner 10/04/2012 13:44 Odpowiedz
 • Uwaga- z ostatniej chwili- według Kostasa- ten szkietet dinozaura w znaczącym stopniu wpłynął na tragedię smoleńską. To spisek. ;-D

  antyjudasz 10/04/2012 09:25 Odpowiedz
 • Bardzo fajna atrakcja. Pamiętam podobną z Parku dinozurów w Kleinwelka (100km od Bolesławca, autostradą) http://www.saurierpark.de/saurierpark.asp?iid=46&mid=39&uid=0&lid=2 Świetne miejsce na wypad z dzieciakami.

  Facebook Profile photo Maciej Małkowski 09/04/2012 20:19 Odpowiedz
 • Tekst jest opublikowany w kategorii PROMOCJA, to tak zwany tekst sponsorowany, reklamowy : )

  Ale trzeba przyznać że pomysł jest przedni i brzmi primaaprilisowo : )

  Bernard 09/04/2012 11:24 Odpowiedz
 • Prima Aprilis Wam się przesunął na szóstego?

  Bruner 08/04/2012 22:34 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish