paź 5, 2012
1317 Wyświetleń
0 0

Gra miejska

Napisany przez

Już dziś, 5 X 2012 r. w ramach konkursu „Poznajemy Ojcowiznę” na ulicach Bolesławca zostanie przeprowadzona gra miejska o tematyce historycznej.

W tym roku organizowana jest już 10, jubileuszowa edycja konkursu, który rozgrywany jest wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Bolesławiecka młodzież co roku bierze liczny udział w rozgrywkach na szczeblu szkolnym, powiatowym oraz ogólnopolskim.

Po konsultacjach z nauczycielami bolesławieckich placówek oświatowych organizatorzy konkursu: Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych Oddział w Bolesławcu, Wydział Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu Starostwa Powiatowego w Bolesławcu oraz Muzeum Ceramiki, postanowili poszerzyć nieco formułę konkursu. Stąd pomysł zorganizowania gry miejskiej, która ma zachęcić uczniów do wzięcia udziału w etapie szkolnym konkursu, obwarowanym postanowieniami regulaminu, który jest dostępny na stronie:

http://www.ptsm.boleslawiec.pl/klasyfikacje/poznajemy-ojcowizn/28-regulamin-konkursu-qpoznajemy-ojcowiznq-.html

Gra miejska rozpocznie się 5 X 2012 r. o godz. 12.00 w Muzeum Ceramiki, Dział Historii Miasta ul. Kutuzowa 14. Uczniowie otrzymają mapy oraz zadania do wykonania na podstawie wskazówek, rozmieszczonych na terenie miasta. Przewidywany czas trwania gry to 1 godzina. Po zakończeniu zapraszamy młodzież oraz opiekunów do Muzeum na krótką prezentację oraz poczęstunek. W tym czasie komisja sprawdzi prace, a następnie ogłosi wyniki. Najlepsze zespoły otrzymają upominki.

 

 

 

Kategorie:
news
  http://www.muzeum.boleslawiec.pl

  Muzeum Miejskie w Bolesławcu założono w 1908 roku. Od 1967 roku funkcjonuje ono jako Muzeum Ceramiki. W 1991 roku Muzeum otrzymało budynek po administrowanym przez Rosjan Muzeum Kutuzowa. W 1995 roku w budynku tym został otwarty Dział Historii Miasta.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

  Bobrzanie.pl
  pl_PLPolish