Gru 10, 2012
1484 Wyświetleń
0 0

Fajny film widziałem

Napisany przez

Zespół Szkół nr 2 w Bolesławcu wystartował w konkursie “Tesco dla szkół”, którego tematem jest zdrowe i racjonalne odżywianie. Cyt.: “Konkurs Tesco dla Szkół – „Zdrowo Najedzeni” to połączenie sztuki filmowania z lekcją o zasadach zdrowego odżywiania i świadomego wybierania produktów. “

Film zaczyna się niewinnym ujęciem na którym jest podobizna patrona szkoły Janusza Kusocińskiego, rzut oka na puchary, które uczniowie szkoły wygrali we wszelakich dyscyplinach sportowych, jakiś certyfikat i oczywiście ujęcia ucznia marzącego o słodkim napoju wypitym na przerwie i chipsach. Ten krótki i jakże treściwy miks obrazów przerywa tradycyjnie okrutnie denerwujący dzwonek oznajmiający przerwę w zajęciach. Dźwięk wolności, swobody krótkich chwil beztroskiego biegania po korytarzach szkolnych, wyswobadza gawiedź klasową, która z hukiem niczym stado rozpędzonych bizonów, galopuje w stronę sklepiku szkolnego. Tutaj nic się nie zmieniło od dwudziestu paru lat. Na drodze do chwili rozkoszy ,ładowania w siebie masy chipsów i wlewania na pusty żołądek napojów gazowanych, staje nie kto inny jak Witaminek. Ta niczym wzięta żywcem z książek fantasy, podobna do elfa postać, zatrzymuje biedne, spragnione kalorii dzieci, wielkim znakiem STOP. W tej roli wystąpił nikt inny jak sam dyrektor zespołu szkół. Witaminek nakłania dzieci aby te weszły do klasy gdzie zdobędą wiedzę o zdrowym żywieniu. Po krótkim wykładzie rozpoczyna się robienie kanapek. Chlebek ze spulchniaczem posmarowany masłem zawierającym konserwanty. Na to idzie sałata, która na oczy słońca nie widziała, ale za to nieraz skąpana była w deszczu chemii ochrony roślin. Na sałacie lądują kolejno: szyneczka wypchana odżywczą i pełną witamin solanką, tłusty ser żółty, sztucznie pędzona rzodkiewka, która wraz z pomidorem stawała się czerwona w drodze do marketu. Sukces tworzenia zdrowej kanapki wieńczy krecha majonezu dekoracyjnego, którego miejsce narodzin nawet nie przylegało do gospodarstwa produkującego ekologiczną żywność.

Ale jak tu nie wierzyć dzieciom, które trzymając na talerzykach swoje pyszne i pełne witamin kanapki, wykrzykują jednym tchem: “Niech żyją witaminy!”

Kilka podskoków, przeskoków, salt, slalomów z piłką, rzutów piłką do kosza i kolejne hasło: “Zdrowo najedzeni, sportowo zakręceni. A Ty?” No i The End.

A ja się pytam: Gdzie owoce? Jabłko, gruszka, śliwka, cokolwiek z grupy owoców? O tym autorzy zapomnieli. No cóż. Więcej nie piszę. Wnioski wyciągnijcie sami.

 

Tekst został nadesłany przez czytelnika bobrzan. A jak Wam się podoba filmik?
Jeśli chcecie zagłosować na niego w konkursie Tesco – kliknijcie w LINK.

Kategorie:
wideo
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Szkółka pożytecznych idiotów. Semestr III. Seks oralny.

Od czwartku do soboty na jednym z krajowych portali... --------------------------------------------- Zobacz gdzie tkwi zagrożenie...

Zamknij