Mar 4, 2013
4247 Wyświetleń
0 0

Wałęsa dopedałował do mety?

Napisany przez

Każdy rozsądnie myślący człowiek musi zadać sobie w końcu pytanie – o co w tym wszystkim właściwie chodzi? Dlaczego, gdy głównym problemem w kraju jest postępujące bezrobocie, gdy renomowane, specjalistyczne placówki szpitalne zagrożone są bankructwem, gdy rząd zamyka biblioteki, szkoły, a dzieci umierają katrupione coraz częściej, jeśli nie przez spatologizowany system służby zdrowia, to przez własne matki – głównym tematem debaty publicznej stają się tzw. związki partnerskie i powołanie na stanowisko wicemarszałka sejmu rzekomej kobiety, który jeszcze 15 lat temu paradował z brodą Rumcajsa.

Jeśli – zgodnie z opinią doradcy prezydenta, powołanie na wysoką funkcję sejmową najbrzydszego transwestyty miało stać się symbolem, który przesunie Polskę z pozycji III. świata do I. – to specjaliści od siania zamętu dopracowali się zgoła innego efektu. To oczywiście kompletna groteska – ale tak się zakiwali, że zatopili Wałęsę. Postać, o której sami mówili, że nie wolno szargać jej imienia – bo to nasza najwyższa żyjąca wartość na świecie. Szarganie Wałęsy – były to,  oczywiście, pytania dociekliwych historyków o jego nie do końca klarowną przeszłość.

walek

Cała, trwająca od prawie dwóch miesięcy zadyma z tęczowymi braciszkami i siostrzyczkami – miała oczywiście wywołać największe spustoszenia w szeregach tzw. prawicy – jednak pierwsze znaki tego, że temat wymyka się spod kontroli mieliśmy wtedy – gdy szanowny prof. Niesiołowski, powiedział co myśli i – raczył był nazwać córkę reżyser Agnieszki Holland, która śmiała wypowiedzieć publicznie wierność PO – “córunią lesbijką“, co oczywiście, ekspresowo, grzecznie odszczekał – więc temat zaniknął po 24 godzinach.

Salon ciągnął jednak show dalej, bo PiS dobił znów w sondażach do PO. A salon kocha tak długo podsycać, aż któregoś dnia szczerze wypowie się Jarosław Kaczyński, którego następnie batoży się medialnie tak długo, aż spuści łeb na poziom 22%. Kaczyński nie odpalił – ale odpalił nieoczekiwanie Wałęsa.

Ja – jako wielki zwolennik Wałęsy w latach 90-tych, wiem dziś dokładnie – że to człowiek prosty, który, de facto posiada jakąś mądrość ludową, ale strategiem, myślicielem, czy dyplomatą – nawet klasy średniej, to nigdy nie był. A jego polityczne sukcesy polegały zapewne, przede wszystkim, na tym – że na gruncie lokalnym – zmagał się jedynie z głupszymi od siebie.

Ta ludowa mądrość Wałęsy – zabłysnęła nam i w tym sławetnym, piątkowym, wywiadzie  dla TVN, w którym powiedział – bardzo z resztą rozsądnie, że nie może być tak, że 5% populacji będzie bombardowało społeczeństwo propagandą homoseksualną paradując półnago po głównych ulicach miast, lub wywieszając billboardy z informacjami, że ich problemy seksualne to pełna norma, a facet powinien się żenić (czy wychodzić za mąż) za drugiego faceta – i to też norma. I nie może być tak, że to towarzystwo będzie mu bałamucić wnuki.

Wałęsa – pojechał oczywiście po swojemu, aż do sadzania tych osób w ostatnich ławach, albo “za murem”.

Lotem błyskawicy – wierzcie mi, bo sprawdziłem, info o skrajnej homofobii Wałka, obiegło nagłówki portali całego postępowego świata!

Rzecz jasna – możemy wierzyć, że Wałęsa obalił komunizm – ale, tak jak wielu się słusznie obawia – liberalne lewactwo Zachodu – nie wybaczy mu tego ataku na wolność, równość i braterstwo krocza bez względu na płeć – a, zgodnie z moimi przewidywaniami, które potwierdziły się już dziś – Wałęsa przepraszać nikogo nie ma zamiaru.

Nie pofatygował się do prezydenta USA – to i nie będzie przepraszał Biedronia i jego braciszków.

Tę konsekwencję – to akurat u niego cenię.

Bo jasne jest dziś, że wolność słowa i przekonań – to hasła, które obowiązują tylko dopóty, dopóki nie zaszkodzą wpływowym grupom, w tym wypadku tym, które cenią sobie wolność przyprawiania parówki różnymi musztardami.

——-

Poniżej (The Guardian): Wałęsa oskarżony o mowę nienawiściprzy okazji dowiadujemy bezpośrednio z Zachodu czym jest mowa nienawiści. Independent: Wałęsa: działacz, elektryk, prezydent, Noblista… homofob?

wale2wale1

  http://www.broniszewski.pl/

  מנא ,מנא, תקל, ופרסין

  Komentarze do Wałęsa dopedałował do mety?

   Dodaj komentarz

   Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

   pl_PLPolish
   Przeczytaj poprzedni wpis:
   Rowerem po bezdrożach Albanii i Macedonii – Rafał Klimek zaprasza

   W cyklu Chata Obieżyświata tym razem można będzie posłuchać o podróży rowerowej Rafała Klimka po Albanii i Macedonii. I nie...

   Zamknij