mar 18, 2013
2385 Wyświetleń
0 0

DJ czy orkiestra?

Napisany przez

Spór pod tytułem „DJ czy Orkiestra” trwa chyba od momentu, kiedy odbyła się pierwsza impreza z tzw. „muzyką mechaniczną” i jest równie sensowny jak dyskusja o wyższości masła nad margaryną (i odwrotnie). Na pytanie „co jest lepsze, DJ czy Orkiestra/Kapela” odpowiedź jest tylko jedna: „to zależy”.

Zarówno didżeje jak i zespoły grające imprezy na żywo mają swoje wady i zalety. Wszystko zależy więc od gustów i upodobań naszych gości. Pamiętać należy o jednym – kiepska orkiestra zepsuje twoją imprezę równie skutecznie jak słaby DJ. Zanim więc zdecydujesz się na jedną z dwóch opcji, poważnie się zastanów.

Przewagą didżeja a jest przede wszystkim dużo szerszy repertuar muzyczny oraz to, że prezentuje on oryginalne wersje kawałków. Daje to możliwość żonglowania stylami muzycznymi i zagrania „czegoś dla każdego”. Ciężko jest również oczekiwać, że zespoły muzyczne będą posiadały w swoim repertuarze najnowsze kawałki i hity list przebojów sprzed paru tygodni. Ciężko jest również znaleźć zespoły dobrze radzące sobie z repertuarem obcojęzycznym, co bywa szczególnie ważne, jeśli mamy na naszej imprezie gości z zagranicy.

Jakie są wiec zalet zespołu? Paradoksalnie największą zaletą zespołu jest to… że jest zespołem:) Wiele osób, szczególnie tych starszych, oczekuje zespołu i… koniec. Zespół to zupełnie inna energia, ale również najczęściej zupełnie inny koszt.

Dyskutując o didżejach i kapelach pamiętać trzeba, jak ważną postacią na weselach i innych imprezach jest wodzirej. To jego zadaniem jest zabawianie gości, organizacja konkursów czy zabaw i „rozkręcanie” imprezy. Funkcję wodzireja bardzo często sprawuje jeden z członków kapeli, ale również coraz więcej DJów świetnie radzi sobie z mikrofonem. Jeśli chcesz, aby na twojej imprezie ktoś nie tylko grał fajną muzykę, ale też zabawiał publiczność pamiętaj, żeby wynająć wodzireja, lub też upewnić się, że wybrany przez ciebie DJ jest też wodzirejem (lub też czy w wybranej kapel jest wodzirej).

dj jegomość

Foto: Fotopestka.pl

Tagi artykułu:
· · · ·
Kategorie:
ślub wesele
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish