mar 26, 2013
1595 Wyświetleń
0 0

Radny obejdzie się smakiem?

Napisany przez

Wszyscy wiedzą, że Bolesławiec ma długi, ale nie każdy wie, że dług ma także prezydent miasta, Piotr Roman. Chodzi o dług honorowy.

– Nie dostałem od prezydenta ani whisky, ani 40 złotych – mówi pytany przez Bobrzanie.pl radny Rady Miasta, Mirosław Sakowski (na zdjęciu).

Radny jesienią zeszłego roku podjechał pod parkomat na placu Piłsudskiego i wrzucił do niego 5 zł. Korzystał z urządzenia pierwszy raz po wprowadzeniu opłat na tym parkingu.

– Wrzuciłem piątkę i parkomat nie wydał mi reszty – mówi Sakowski. – Powiedziałem o tym na sesji a pan prezydent zareagował jak zareagował. To była jego inicjatywa z tą whisky i pieniędzmi.

– Ja Panie radny zwrócę Panu dziesięć razy więcej, albo jeszcze więcej i jeszcze do tego kupię dobre whisky. Pod warunkiem jednym, że Pan mi znajdzie parkomat, który wydaje resztę. W Polsce. – tak miał powiedzieć według portalu Bolec.info na na listopadowej sesji rady miasta prezydent Piotr Roman.

Internauci z forum Bolec.info namierzyli parkomaty wydające resztę pomagając panu radnemu zdobyć co najmniej 40 zł i flaszkę.

Radny Sakowski nie miałby nic przeciwko temu, aby prezydent zrealizował swoją deklarację.

– Bardzo lubię whisky, to szlachetny trunek, oczywiście w ilościach cywilizowanych – mówi radny. – Poczęstowałbym pana prezydenta, ale on nie zająknął się już od tamtego czasu na ten temat. Na następnej sesji miesiąc później już pana prezydenta nie było. Mam nadzieję, że nie z powodu tego drobnego zobowiązania. Puściłem to w niepamięć i dopiero teraz Bobrzanie mi o tym przypomnieli.

Radny nie oczekuje alkoholu i gotówki, wolałby, aby prezydent zafundował z własnej kieszeni na przykład jakąś pomoc dla II Liceum Ogólnokształcącego, w którym pełni funkcję dyrektora.

– Rozstrzygniemy sprawę między sobą – takiego komentarza udzielił nam Piotr Roman, prezydent Bolesławca.

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Radny obejdzie się smakiem?

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

    Bobrzanie.pl
    pl_PLPolish