mar 28, 2013
1943 Wyświetleń
0 0

Chaos z deklaracjami śmieciowymi

Napisany przez

Bolesławianie dziś od rana w ostatniej chwili stali w kolejce do jednego czynnego okienka na parterze biurowca, aby złożyć deklaracje śmieciowe, czyli oświadczenia dotyczące tego, czy będą segregować odpady i ile ma ich to kosztować. Wiele osób dopiero w ostatnich dniach dostało deklaracje z Urzędu Miasta i ma problem z ich wypełnieniem. A termin złożenia dokumentu jaki im podano to koniec marca.

Akcja skłaniania mieszkańców do składanie deklaracji jest prowadzona przez samorząd w ostatniej chwili o czym pisał niedawno na bobrzanach jeden z naszych autorów. Dopiero po jego tekście na stronie Urzędu Miasta pojawiły się pierwsze informacje o tym, co muszą zrobić mieszkańcy. Zarówno te informacje na stronie magistratu, jak i publikowane w innych mediach sprawiają bolesławianom problem a sformułowane są w sposób utrudniający zrozumienie kwestii.  Samorząd zamiast od kilku miesięcy edukować mieszkańców w sprawie nowych opłat i konieczności składania deklaracji śmieciowych, prowadzi chaotyczną akcję informacyjną za pięć dwunasta.

Urząd Miasta postanowił jednak przedłużyć termin składania deklaracji do 15 kwietnia. Niestety rano (kiedy realizowaliśmy materiał wideo) trudno było znaleźć gdziekolwiek informację o nowym terminie. My dowiedzieliśmy się o nim dzwoniąc na śmieciową infolinię. Dopiero dziś po godzinie 14 rozesłano SMSy do mieszkańców i newsletter do mediów z informacją, że można składać deklaracje w kwietniu. Dokładnego terminu jednak nie podano. Trudno zakładać, że ta informacja dotrze do jutra do wszystkich mieszkańców miasta.

Co ciekawe, mimo pójścia na rękę mieszkańcom przez Urząd Miasta, wciąż obowiązuje uchwałą Rady Miasta ustalająca termin na 31 marca.

Deklaracje można składać w Ratuszu, biurowcu i Miejskim Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej.

Aby zasięgnąć informacji i otrzymać pomoc w wypełnieniu deklaracji można dzwonić pod numer 75 644 09 23 oraz 723 353 322.

TAK WYGLĄDA materiał wideo będący elementem akcji informacyjnej Urzędu Miasta.
TUTAJ możecie pobrać materiały informacyjne na temat deklaracji.

Kategorie:
news · wideo
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Chaos z deklaracjami śmieciowymi

      Dodaj komentarz

      Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

      The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

      Bobrzanie.pl
      pl_PLPolish