Kwi 18, 2013
2920 Wyświetleń
0 0

Skup niewybuchów w Świętoszowie

Napisany przez

W  Świętoszowie w składzie złomu Żandarmeria Wojskowa wykryła wczoraj pociski artyleryjskie z materiałem wybuchowym, niewybuchy z czasów II Wojny Światowej i kilka bomb lotniczych. Skup złomu znajduje się tuż przy stacji paliw.

Materiały wybuchowe w skupie prawdopodobnie pochodziły od klientów firmy i były przynoszone po prostu jako złom. Leżały na widoku i aż dziwny wydaje się fakt, że ani właściciel skupu złomu, ani nikt inny długo nie zorientował się, że to niemal dwieście niebezpiecznych pocisków a nie nieszkodliwe żelastwo. Zgromadzone w skupie złomu pociski widać powyżej na zdjęciu.

Wśród pocisków były zarówno te pochodzące z ostatniej wojny, jak i pozostałości po radzieckiej armii ze świętoszowskiego poligonu i pobliskich lasów.

Policja bada sprawę właściciela skupu złomu. Najprawdopodobniej postawi mu zarzut z sprowadzenia zagrożenia życia i zdrowia. Kara grożąca za to przestępstwo to nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Podczas pracy patrolu saperskiego ewakuowano dla bezpieczeństwa kilkadziesiąt osób z pobliskich domów. Saperzy wywieźli ładunki na poligon w Świętoszowie i tam je zdetonowali.

 

 

Tagi artykułu:
· · ·
Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Skup niewybuchów w Świętoszowie

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

    pl_PLPolish
    Przeczytaj poprzedni wpis:
    Nowa matura, nowe wyzwania i stare problemy

    Zgoda: pieniądze nie są wartością samą w sobie. Liczą się sprawy czy efekty, które za […]

    Zamknij