maj 22, 2013
2031 Wyświetleń
0 0

Młodzi znawcy sztuki na Turnieju w Zamku Kliczków

Napisany przez

 We wtorek, 21 maja odbył się finał tegorocznej edycji Powiatowego Turnieju Wiedzy o Sztuce. Wzięło w nim udział 26 uczniów szkół podstawowych oraz 20 uczniów gimnazjów, wyłonionych w eliminacjach szkolnych.

W pierwszym etapie uczestnicy turnieju rozwiązywali test z wiedzy o sztuce, w drugim – prezentowali umiejętność rozpoznawania dzieł sztuki na podstawie fotografii. W kategorii szkół podstawowych najlepsza była Julia Suchecka z SP w Kruszynie. Na drugim miejscu znalazły się ex aequo Kamila Zamojska z SP w Nowogrodźcu i Małgorzata Olszowy z SP w Trzebieniu. Dalsze pozycje zajęli kolejno: Bartosz Tarnowski z SP nr 4 w Bolesławcu (III. miejsce), Aleksandra Kłodnicka z SP nr 1 w Bolesławcu (IV. miejsce) i Łukasz Sawicki z SP nr 2 w Bolesławcu (V. miejsce). Wśród gimnazjalistów triumfowała Karolina Domańska z Gimnazjum Samorządowego nr 3 w Bolesławcu. Kolejne pozycje wywalczyli uczniowie Gimnazjum Samorządowego nr 1 w Bolesławcu: Dariusz Gołębiewski (II. miejsce) i Klaudia Dzedzej (III. miejsce). W gronie laureatów znaleźli się też Katarzyna Bieszczad z Gimnazjum w Osiecznicy (IV miejsce) i Ilona Czyżewska z Gimnazjum Samorządowego nr 3 w Bolesławcu (V miejsce).

Od pięciu lat Powiatowy Turniej Wiedzy nosi imię Jolanty Ajlikow Czarneckiej, bolesławieckiej artystki i wybitnego pedagoga, która zorganizowała konkurs po raz pierwszy w 1972 r. Turniej skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu bolesławieckiego, a jego celem jest otwarcie oraz uwrażliwianie na sztukę dzieci i młodzieży.

Finał zmagań tradycyjnie już został przeprowadzony w Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym „Zamek Kliczków”, a jego organizatorami były: Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr oraz Gimnazjum Samorządowe nr 3.

Informacja i zdjęcie: Muzeum Ceramiki w Bolesławcu

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Młodzi znawcy sztuki na Turnieju w Zamku Kliczków

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

    Bobrzanie.pl
    pl_PLPolish