lp. 10, 2013
2011 Wyświetleń
0 0

„Mroczny rycerz” z Bolesławca

Napisany przez

Już jutro w Bolkowie rozpoczyna się XX festiwal Castle Party. To jeden z największych w Europie festiwali rocka gotyckiego.Pierwsze trzy edycje festiwalu odbyły się na niedalekim Grodźcu.

Od edycji czwartej, ze względu na wymogi, festiwal został przeniesiony do Bolkowa. Od pierwszej jednodniowej imprezy w roku 1994, w której wzięło udział pięć zespołów oraz trzystu fanów mrocznej, „raczkującej” jeszcze wtedy w Polsce, muzyki, festiwal wyewoluował do czterodniowego muzycznego święta, na które ściągają tysiące „gotów” z całego świata. Rock gotycki, gothic metal, industrial, elektro – to muzyka która przez cztery dni od godzin południowych do bardzo późnych nocnych opanowuje małe miasto w powiecie jaworskim. Festiwal odbywa się jednocześnie na czterech scenach – na zamku, w byłym kościele ewangelickim oraz w dwóch klubach muzycznych.

Rok 2013 to znowu cztery dni wspaniałej zabawy fanów mrocznych klimatów. Festiwal trwa od 11 do 14 lipca. W tym roku wystąpią m.in. Lacrimosa, Kat, Batalion d’Amour, Icon of Coil, Agressiva69, Gothika oraz wiele innych uznanych zespołów sceny gotyckiej.

Pełen program festiwalu znajdziecie TUTAJ. Na tegorocznym festiwalu pojawią się także Glinoludy z Bolesławca.

rakowskiMało kto zdaje sobie sprawę, że twórcą i wieloletnim szefem festiwalu jest bolesławianin – Krzysztof Rakowski (na zdjęciu obok). w roku bieżącym w uznaniu jego profesjonalizmu został jurorem konkursu GOTHIC ROOM IN EUROPE- FOR UNDERGROUND BANDS EDITION 2013. Wkrótce na bobrzanach szerszy materiał o Krzysztofie i jego pasji.

Tagi artykułu:
· · ·
Kategorie:
muzyka · polecamy
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do „Mroczny rycerz” z Bolesławca

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

    Bobrzanie.pl
    pl_PLPolish