sie 25, 2013
4489 Wyświetleń
0 0

Gliniada 2013 – Parada

Napisany przez

To była największa Gliniada w siedmioletniej historii tej imprezy. W Bolesławcu pojawiło się co najmniej około 800 Glinoludów. Fantastyczna impreza zaczęła się już o 9 rano gdy Marek Niedźwiecki w swojej „Markomanii” prowadzonej z miasteczka Glinoludów rozmawiał z gośćmi związanymi z Bolesławcem i zapraszał na Gliniadę.

Przed namiotem Trójki w tym czasie malowały się Glinoludy, a chętnych do malowania się nieustannie przybywało. O 14 na schodach Banku Zachodniego rozpoczął się ślub Glinoludów. Kasia i Maciek (o których więcej dowiecie się TUTAJ) wzięli prawdziwy ślub a potem nastąpiły… oświadczyny kolejnej pary Glinoludów.

A potem ruszyła Parada. Jak co roku Glinoludy swoimi strojami i odjechanymi pomysłami pokazały ogromną fantazję i kreatywność. Konkurs na najciekawsze przebranie wygrał Roland Zech z Niemiec, który jechał całą paradę na nartach biegówkach ciągnąć za sobą sanki. Nagrodę dla zorginizowanej ekipy Glinoludów jury przyznało mumiom.

Całą imprezę podkręcał niesamowity konferansjer Tomasz Rola a rzesza ludzi zgromadzonych na Bankowej krzyczała: „Wszyscy jesteśmy z jednej gliny!”

Bogdan Nowak, twórca Gliniady zwany Papą Glinoludem, powiedział na koniec do zebranych Glinoludów i widzów dwa słowa: „Kocham Was”.

Gliniada 2013 - foto- Tomasz Piotrowski

foto:Tomasz Piotrowski

Organizatorem Gliniady jest Bolesławieckie Centrum Inicjatyw Lokalnych VIA SUDETICA

Gliniadę wspierają: Piwnica Paryska, Restauracja Opałkowa Chata, Agencja Reklamowa EL TORO, Kancelaria Tłumaczeń ARVERSO, Dariusz MUCHA, Fabryka Naczyń Kamionkowych MANUFAKTURA, Custopol, Starostwo Powiatowe w Bolesławcu,
BANK Zachodni WBK, KALITA DESIGN, PLAY, Młodzieżowy Dom Kultury w Bolesławcu, Stowarzyszenie CAMERA
Grupa Florystyczna Florand, CIEŚLA, Galeria Bolesławiec City Center.

Patronat medialny nad Gliniadą w tym roku: Polskie Radio Program III, ARTE, Bolec.info i Bobrzanie.pl

Poniżej fotografie Grzegorza Sidorowicza:

[fbphotos id=512530945493522]

Zapraszamy TUTAJ do obejrzenia zdjęć Tomasza Piotrowskiego.

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Gliniada 2013 – Parada

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish