wrz 20, 2013
2199 Wyświetleń
0 0

Policjanci szukają okradzionych

Napisany przez

Żagańscy policjanci docierają do właścicieli ponad 650 odzyskanych rzeczy, pochodzących z włamań, do których doszło w okresie od listopada 2012r. do kwietnia 2013r. Pokrzywdzeni z terenu powiatu bolesławieckiego, zgorzeleckiego i głogowskiego proszeni są o kontakt z żagańską komendą.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu rozbili grupę przestępczą zajmującą się włamaniami do garaży, pomieszczeń gospodarczych, piwnic i altanek działkowych. W wyniku prowadzonych działań ustalono, że zatrzymane przez policjantów osoby zajmowały się działalnością przestępczą od jesieni 2012r. do kwietnia 2013r., a terenem ich działania był nie tylko powiat żagański, ale również powiaty ościenne, tj.: powiat nowosolski, wschowski, zielonogórski i teren woj. dolnośląskiego, tj. powiat bolesławiecki, zgorzelecki i głogowski.
Żagańscy policjanci jednocześnie wkroczyli i zabezpieczyli w kilku „dziuplach” na terenie powiatu żagańskiego ponad 650 rzeczy pochodzących z przestępstwa, m.in. rozebrany już na części samochód osobowy, elektronarzędzia, piły spalinowe, kosiarki, siatki ogrodzeniowe, rowery, części samochodowe i sprzęt z altanek ogrodowych.
Policjanci od kilku miesięcy skrupulatnie docierają do osób, które w okresie od października 2012r. do kwietnia 2013r. padły ofiarą włamania. Pokrzywdzonym sukcesywnie okazywane są zabezpieczone rzeczy, które prawowici właściciele mogą odebrać z żagańskiej komendy. Sprawa jest rozwojowa i wielowątkowa.

W związku z tym, że w żagańskiej komendzie są jeszcze zabezpieczone rzeczy, których właściciele nie zostali zidentyfikowani, policja prosi pokrzywdzonych z terenu powiatów: bolesławieckiego, zgorzeleckiego i głogowskiego, którzy nie kontaktowali się z policjantami, o zgłoszenie się do Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu, przy ul. Nowogródzkiej 1 (woj. lubuskie). Najlepiej wcześniej skontaktować się z sierż. sztab. Pawłem Deliowskim – detektywem Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KPP Żagań, tel. 68 476 32 66 który prowadzi tą sprawę, lub z sekretariatem Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KPP Żagań, tel. 68 476 32 60.

Informacja i zdjęcie: KPP Żagań

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish