paź 16, 2013
1539 Wyświetleń
2 0

Jubileuszowe stypendia w I LO

Napisany przez

Tradycyjnie w I Liceum Święto  Edukacji Narodowej jest dniem, w którym wręczane są Stypendia im. Heleny i Wincentego Tyrankiewiczów.  W tym świętowano 45. jubileusz tego najważniejszego wyróżnienia w szkole, przyznawanego na wniosek Rady Pedagogicznej uczniom i absolwentom, którzy wyróżnili się na polu osiągnięć naukowych, społecznych bądź artystycznych w trakcie dotychczasowej nauki.  Tegorocznymi laureatami Stypendium zostali: Paweł Piotrowski (obecnie student Politechniki Wrocławskiej na wydziale mechatroniki robotyki) oraz Adrian Żuromski (obecnie student Akademii Medycznej) – obaj są absolwentami ubiegłorocznej klasy III a.  Do grona stypendystów dołączyli także: Iwona Rybacka i Krzysztof Kozicki – uczniowie obecnej klasy III a.

W podziękowaniach za otrzymane wyróżnienie, którego gestorem jest Rada Rodziców (stypendium ma wymiar finansowy) podkreślali, że to ogromna satysfakcja, ale także zobowiązanie do dalszego rozwoju.  Bohaterem tegorocznej akademii w I LO był także uczeń klasy II a – Daniel Popek, który osiągnął spektakularny sukces, zajmując V miejsce w finale konkursu „Wrocławski Licealista 2013”. Daniel pokonał około 250 najlepszych licealistów z dolnośląskich szkół i znalazł się w finałowej dziesiątce, jako jedyny reprezentant spoza Wrocławia. Ten interdyscyplinarny konkurs wymaga od uczestników bardzo wszechstronnej wiedzy z wszystkich przedmiotów szkolnych, a dodatkowo zdolności autoprezentacji. Gratulując wszystkim wyróżnionym uczniom oraz wręczając nagrody nauczycielom  dyrektor Cezary Czernatowicz podkreślił, że to święto pozwala na docenienie roli edukacji właśnie w kontekście pracy pedagogicznej i idących za nią sukcesów licealistów i absolwentów szkoły.

Warto dodać, że tegoroczny egzamin maturalny zdało w szkole 100 % licealistów osiągając wyższe wyniki z poszczególnych przedmiotów niż średnia powiatowa i wojewódzka.  Obecnie na uczelniach wyższych studiuje około 95%  absolwentów rocznika 2013,  przykładowo aż 4 osoby wybrały  i dostały się na medycynę.

Informacja: Starostwo Powiatowe

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish