lis 4, 2013
2504 Wyświetleń
0 0

Tak się robi podziemny biznes

Napisany przez

Kiedy budowano nasz basen o wdzięcznej nazwie ORKA radni usłyszeli na sesji, że budowa podziemnego parkingu podnosi koszty inwestycji o trzy miliony złotych. Nie psuło to humoru prawie nikomu, zwłaszcza dzisiejszemu wiceprezydentowi miasta, Kornelowi Filipowiczowi, który wszem i wobec w spotach wyborczych komitetu Piotra Romana oznajmiał ze szczęśliwą miną, że chciał mieć basen i ma basen.

Dziś okazuje się, że Orka ma tyły i biznes plan, o ile był, był iluzoryczny. Zaś prezes basenu, Robert Tomczyk, zamiast premii może dostać za swoje zarządzanie najwyżej telefony z demobilu. Rozsądne zatem wydaje się szukanie dodatkowych źródeł zarobku.

I znaleziono je, źródełka to mieszkańcy, którzy za 125 zł miesięcznie (gdzieniegdzie w Bolesławcu za niewiele więcej można wynająć garaż) będą mogli na noc zostawiać sobie auto na podziemnym parkingu. Mieszkańcy ulic Łukasiewicza, Bielska, Buczka, Asnyka – samorząd liczy na Wasze portfele. Stać Was na auta? To i stać Was na pomoc w utrzymaniu basenu!

Niestety, nawet jeśli założymy, że wynajęte zostaną wszystkie miejsca parkingu podziemnego… nawet jeśli założymy, że na utrzymanie parkingu wystarczy kasa z dziennego użytkowania podziemia, nawet jeśli założymy, że podziemny parking był potrzebny… nawet jeśli z braku zainteresowania miejsca parkingowe wynajmą inne miejskie firmy…

…nocne parkowanie spłaci koszt budowy podziemnego parkingu za 41 lat z okładem.

Zrzut ekranu 2013-11-4 o 14.57.44

Ludzie, wykupcie te abonamenty, nawet po to, żeby Kornel Filipowicz nie miał wyrzutów sumienia.

Kategorie:
Łętowski
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Komentarze do Tak się robi podziemny biznes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish