gru 6, 2013
1794 Wyświetleń
0 0

Savoir vivre w Miejskiej Bibliotece

Napisany przez

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci młodsze na spotkanie z autorem bajek „Mądrość z Natury” Michałem Zawadką pt. „SPOŁECZNY SAVOIR VIVRE, CZYLI JAK NIE NADEPNĄĆ ŚWIATU NA ODCISK”– poniedziałek – 9 grudnia 2013 – Galeria „Format” – godz. 8:30

Michał Zawadka jest absolwentem Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim i Polonistyki na kierunku Słowo na Ekranie w Mowie i na Piśmie. To człowiek-orkiestra – konferansjer, lektor, animator publiczności, aktor teatralny, artysta estradowy, telewizyjny i kaskader filmowy. W 2012 roku zadebiutował jako autor cyklu bajek „Mądrość z Natury”. Najcenniejsze w naszym życiu są relacje z drugim człowiekiem i naturą, opierające się na mądrości wypracowanej przez miliony lat przez przyrodę. Autor opisuje świat zwierząt małych i dużych, znanych i lubianych. Morały bajek uczą przyjaźni, szacunku, umiaru, tolerancji, troski, roztropności, umiejętności dostrzegania i miłości do otaczającego nas świata. „Mądrość z Natury” to zarazem swoistego rodzaju manifest ochrony zwierząt, mający na celu kreować w młodym człowieku podświadome dbanie o piękno natury, aby w przyszłych latach nasza planeta miała szansę dzielić się swoją mądrością z następnymi pokoleniami.

Książce towarzyszy płyta CD z nagraniami lektorskimi znanych mistrzów słowa, m.in. aktorów – Piotra Adamczyka, Joanny Jabłczyńskiej, Cezarego Pazury czy Macieja Stuhra.

Wydarzenie w ramach projektu „Czas na czytanie i mądre wychowanie” dofinansowane ze środków MKiDN.

 

Kategorie:
news · polecamy
  http://www.mbp.boleslawiec.pl

  Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Budynek główny usytuowany jest w centrum - przy ul. Sądowej 8. Filia znajduje się przy ul. Staroszkolnej. Zbiory - ogółem - kształtują się na poziomie 150 tysięcy. Czytelnicy mogą korzystać z Internetu i bogatej oferty kulturalno-edukacyjnej.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

  Bobrzanie.pl
  pl_PLPolish