bobrzanie.pl – to co istotne w Bolcu, Bolesławiec, informacje, blogi, sport, rozrywka, humor, imprezy, wideo

5 medali dla UKS OXPRESS

6 i 7 grudnia już po raz kolejny odbyły się V Międzynarodowe Zawody Pływackie „Świdnicka Gwiazdka”I Puchar Narodów, pod honorowym patronatem prezydenta miasta Świdnica.

W imprezie wystartowało prawie 300 chłopców i dziewcząt z Wrocławia, Bogatyni, Świdnicy, Bielska-Białej, Wałbrzycha, Jelcza-Laskowice, Kudowy-Zdrój, Oleśnicy, Dzierżoniowa, Bielawy oraz – mimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych, które opóźniły przyjazd kilku ekip – reprezentacja Słowacji.

Reprezentacja UKS OXPRESS w II dniu zawodów – w środku od lewej trener J. Jakubowski, I.Shushchanka, I.Kalenik, P.Faryna, J.Węglicka

Bolesławiec reprezentowały dwa kluby : Harpun oraz UKS Oxpress. Drużyna UKS Oxpress, którą do tych zawodów przygotowywał Jakub Jakubowski, przywiozła w sumie 5 medali. Niestety, z powodu absencji części zawodników, nie udało się powtórzyć zeszłorocznego sukcesu sztafety, która w ub. roku zajęła I miejsce,.

Pływacy podzieleni na kategorie wiekowe, mieli prawo do dwóch startów indywidualnych.

W kategorii dziewięciolatków na dystansie 50m stylem dowolnym, srebrny medal na 29 zawodniczek zdobyła Julita Jośko, z czasem 37,33, przegrywając złoto jedynie o 6 setnych sekundy.

Brązowy medal na dystansie 50 m stylem grzbietowym wywalczyła Jadzia Węglicka (r. 2004), na tym samym dystansie jej koleżanka klubowa, Kornelia Przybylska zajęła 17 miejsce.

Iza Kalenika i Julita Węglicka z trenerem Jakubem Jakubowskim

Czwarte miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym zajął dziesięcioletni Ivan Sushchanka, przegrywając brąz o niespełna sekundę.

W kolejnym dniu zawodów dwa srebrne medale zdobyła Julita Węglicka (r.2001- zdjęcie na samej górze), która bijąc rekord życiowy na 50 m stylem grzbietowym zajęła II miejsce. Drugi srebrny medal Julita wywalczyła na 50m stylem motylkowym, czas 36,81.

Bardzo dobrze popłynęła również Patrycja Faryna (r.2001), która na swoim koronnym dystansie, 50 m stylem klasycznym, mimo nieudanego skoku do wody, w pięknym stylu wywalczyła srebrny medal, bijąc kolejny rekord życiowy z czasem 42,58.