Sty 23, 2014
1708 Wyświetleń
0 0

Wybuch przy ulicy Prusa – gdzie była karetka?

Napisany przez

W szwalni na parterze kamienicy przy ulicy Prusa 12/13 nastąpił wybuch. Prawdopodobnie przyczyną było rozpalanie benzyną w piecyku. Właścicielka lokalu na parterze po wybuchu zaczęła się palić, gasił ją sąsiad, starszy mężczyzna, który także odniósł pewne obrażenia.

Mimo tego, że karetka przyjechała dość szybko po kobietę (ma rozległe poparzenia drugiego stopnia i zostanie przetransportowana do szpitala w Nowej Soli), ponad pół godziny czekano na karetkę, która miała zabrać poparzonego mężczyznę, który czekał na transport i którym opiekowali się strażacy. Na pogotowie nie można się było dodzwonić. W końcu to strażacy swoim wozem zawieźli mężczyznę do szpitala (na zdjęciu powyżej widać jak strażacy umieszczają rannego w swoim samochodzie).

– To skandal – mówi prezydent Bolesławca, Piotr Roman, który pojawił się na miejscu zdarzenia zaraz po wybuchu. – To że ten mężczyzna, który ratował życie sąsiadce musiał czekać pół godziny na przyjazd karetki jest niewyobrażalne. Całe szczęście że znakomicie zachowali się w tej sytuacji strażacy.

– Pierwszą osobę przewieziono w normalnym czasie – mówi dyrektor szpitala powiatowego, Adam Zdaniuk. – Karetka miała kwadrans na dotarcie na miejsce od momentu zgłoszenia i tak się stało. Zgłoszenie było o 13.30 a auto wyjechało w minutę później.  Ratowniczka z karetki sprawdziła stan drugiego poszkodowanego, nie był on poważny. Tak się złożyło, że mieliśmy cztery zespoły i wszystkie były zaangażowane. Jeden przewoził pacjentkę z Prusa, jeden był w Legnicy, kolejny w Krzyżowej a ostatni przewoził dziecko na oddział dziecięcy. Karetka, która przywiozła poszkodowaną z Prusa pojechała od razu na kolejne zdarzenie. Na Prusa po mężczyznę miało pojechać następne auto, które wróciłoby z innego zdarzenia. Dzięki strażakom okazało się to niepotrzebne.

Budynek, według wstępnej oceny, nie został poważnie uszkodzony i jego mieszkańcom nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wnętrze szwalni po wybuchu

Wnętrze szwalni po wybuchu

W tej kamienicy nastąpił wybuch

W tej kamienicy nastąpił wybuch

Prezydent miasta szybko znalazł się na miejscu zdarzenia

Prezydent miasta szybko znalazł się na miejscu zdarzenia

Strażacy na miejscu zdarzenia

Strażacy na miejscu zdarzenia

Strażacy na miejscu zdarzenia

Strażacy na miejscu zdarzenia

Tagi artykułu:
· · · · · ·
Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Wybuch przy ulicy Prusa – gdzie była karetka?

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

  pl_PLPolish
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Jasełka 2014 w Teatrze Starym – zobacz zdjęcia

  Dziś jutro w Teatrze Starym odbywa się II Bolesławiecki Przegląd "Małych Form Teatralnych" Jasełka 2014. […]

  Zamknij