3802 Wyświetleń
5 0

Ochocka i Olszewski Halowymi Wicemistrzami Polski

Napisany przez

W dniach 23 – 26 stycznia w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Na zawodach Bolesławiec reprezentowało 6 zawodników.

Ewa Ochocka i Kacper Olszewski w Spale

W pierwszych dwóch dniach rywalizowali wieloboiści. Damian Gradzik (podopieczny trenerów Tomasza Markowskiego i Bartosza Grumana) w 7 konkurencjach zgromadził 4141 pkt. i zajął 5 miejsce.

Największe emocje związane były ze startem Kacpra Olszewskiego – pchnięcie kulą (trener Tomasz Markowski) i Ewy Ochockiej – 60m ppł. (trener Małgorzata Markowska). Oboje swoją rywalizację rozpoczęli dopiero w sobotę.

Ewa w porannych kwalifikacjach bez najmniejszych problemów wygrała swoją serię i z 3 czasem (8.83) uzyskała awans do ścisłego finału.

Dwie godziny później w finale biegu na 60m przez płotki zdołała przesunąć się o jedną lokatę wyżej i z czasem 8.77 wywalczyła tytuł halowej wicemistrzyni Polski (ten bieg widzicie na filmiku powyżej).

Kacper Olszewski w konkursie kuli drugim pchnięciem zapewnił sobie awans do ścisłej ósemki mistrzostw. Po pierwszych trzech rzutach zajmował trzecią lokatę. Piąta kolejka okazała się szczęśliwa dla zdolnego kulomiota. Kacper posłał kulę na odległość 17m i 68 cm co dało mu awans na drugą lokatę i zdobycie tytułu wicemistrza Polski juniorów młodszych. Ten rzut widzicie w tym filmiku:

W biegu na dystansie 400m Maciej Goss (trener Małgorzata Markowska) uplasował się na 11 pozycji z czasem 51.09. Podopieczny Pawła WiśniewskiegoGrzegorz Oślak w chodzie zajął 7 miejsce poprawiając swój rekord życiowy na dystansie 5000m juniorów (24:11.31). W Spale startował również zawodnik Ryszarda PosackiegoMaciej Buciak. W eliminacjach z 6 czasem 7.26 zakwalifikował się do najlepszej ósemki mistrzostw. Niestety w nie ukończył finałowego biegu.

Informacja i zdjęcie: MKS Bolesłavia