lut 7, 2014
2154 Wyświetleń
0 0

Jest 200 000 zł na remont kościoła w Żeliszowie

Napisany przez

Ministerstwo Kultury i dziedzictwa Narodowego przyznało 200.000 złotych na restaurację dachu świątyni w Żeliszowie. Planowane na ten rok prace nad naprawą dachu rozpoczną się w terminie. Możliwe też, że jeszcze w tym roku kościół można będzie zwiedzać.

„Pierwszym krokiem będzie naprawa dachu – podaje TVN –  Do tego niezbędne będą m.in. nowe belki konstrukcyjne, deski, dachówki i rynny. W tym samym etapie prac wykonane mają być uzupełniające roboty przy ścianach. Później przyjdzie czas na nowe drzwi, okna i elewację. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem prace zakończą się w 2019 roku.

– Jednak otwarcie dla zwiedzających planujemy już pod koniec bieżącego roku. Wszystko jednak zależy od dachu. Jeśli nie będzie stanowił zagrożenia dla przebywających w budynku to ludzie będą mogli do niego wejść – mówi Korwin Szymanowski z fundacji „Twoje Dziedzictwo”, która opiekuje się zabytkową świątynią.”

Więcej o świątyni i remoncie możecie dowiedzieć się z TEGO materiału TVN.

Niesamowity film The Chapel, który rozsławił kościół z Żeliszowa, możecie obejrzeć TUTAJ.

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish