Lut 15, 2014
865 Wyświetleń
0 0

Złapani z narkotykami

Napisany przez

13 lutego bolesławieccy policjanci w godzinach popołudniowych w dwóch różnych częściach miasta zatrzymali dwie osoby podejrzane o posiadanie narkotyków.

Pierwsza z osób została zatrzymana podczas kontroli drogowej. Kobieta, pasażerka zatrzymanego do kontroli samochodu osobowego swoim nerwowym zachowaniem zwróciła uwagę policjantów. Po sprawdzeniu torebki należącej do 22-latki funkcjonariusze znaleźli kilkanaście porcji metaamfetaminy. Narkotyki schowane były w paczce po papierosach, a kobieta tłumaczyła policjantom, że środki odurzające znalazła na ulicy.

W tym samym czasie drugi patrol policyjny, w innej części miasta zatrzymał młodego mężczyznę, który na widok policjantów zaczął się nienaturalnie zachowywać. Podczas kontroli odzieży 19-latka policjanci znaleźli woreczek strunowy z marihuaną. Z zabezpieczonej ilości suszu można byłoby uzyskać kilka porcji tego narkotyku.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tych spraw. Sprawdzają m.in. skąd pochodziły środki odurzające.

W świetle przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Informacja: KPP Bolesławiec

Tagi artykułu:
· ·
Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Przeznacz 1% podatku na rzecz OSP w Nowogrodźcu

Ze względu na okres rozliczenia podatku dochodowego za rok 2013 Druhowie OSP w Nowogrodźcu przedstawiają […]

Zamknij