cze 16, 2014
1400 Wyświetleń
0 0

Pauza na sztukę

Napisany przez

11 czerwca uczestnicy pracowni tańca współczesnego pani Anny Leśniewskiej z Młodzieżowego Domu Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu ponownie wystąpili na deskach Teatru Gerharda Hauptmana w Goerliz.

11 czerwca uczestnicy pracowni tańca współczesnego pani Anny Leśniewskiej z Młodzieżowego Domu Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu ponownie wystąpili na deskach Teatru Gerharda Hauptmana w Goerliz.

Urwisy, Mały TAKT i TAKT zaprezentowali widowisko KOŁYSANKA podczas kolejnej edycji trójnarodowego festiwalu muzyki i sztuki PAUZA NA SZTUKĘ. Choć pogoda płatała figle, to zebrani widzowie, którzy postanowili obejrzeć małych i młodych tancerzy, nagrodzili ich gromkimi brawami. Organizatorzy na ręce Anny Leśniewskiej złożyli podziękowania i gratulacje dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie KOŁYSANKI. Byli pod wrażeniem ich pracy i umiejętności, muzyki i choreografii…Dla dzieci i młodzieży jest to przygoda, dzięki której poznają nowych ludzi, nowe miejsca, nabierają doświadczenia w umiejętnym odnajdywaniu się na scenach w całkiem nowej przestrzeni i otoczeniu. W festiwalu wzięło udział 45 osób, w tym gościnie Wiktoria Minowa i Mariusz Torba, wieloletni tancerze ZPiT Mały Bolesławiec oraz Jutrzenki. Podziękowania należą się rodzicom, bez których tak naprawdę nie udało by się wszystkiego przygotować. Szybko i sprawnie zamontowali scenografię i służyli pomocą w opiece nad dziećmi. Pani Bożena Gałan udokumentowała dla nas całe wydarzenie. PAUZA NA SZTUKĘ to festiwal, podczas którego organizowane są różnego rodzaju warsztaty i działania, a scena teatru przez cały dzień jest do dyspozycji małych i dużych artystów.

Kategorie:
news
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish