Cze 18, 2014
1061 Wyświetleń
0 0

100 kg tytoniu i 10 000 papierosów bez akcyzy

Napisany przez

Policjanci z Komisariatu w Kruszynie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o nielegalne posiadanie dużej ilości papierosów i tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Policjanci z Komisariatu w Kruszynie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o nielegalne posiadanie dużej ilości papierosów i tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie blisko 10000 sztuk papierosów i ponad 100 kg tytoniu. Zgodnie z kodeksem karno – skarbowym za tego typu czyn grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. 

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kruszynie w wyniku działań operacyjnych zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie tytoniu i papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymani to 38 – letni mieszkaniec województwa łódzkiego i 49 – letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego.

Do zatrzymania doszło na parkingu na terenie gminy Gromadka podczas przekładania tytoniu z bagażnika 38 – latka do samochodu drugiego z zatrzymanych. Łącznie policjanci ujawnili 7 worków jutowych, które zawierały ponad 100 kg tytoniu oraz blisko 10000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzowych. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn podejrzewanych o nielegalny obrót tytoniem i zabezpieczyli mienie.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Wartość rynkowa zabezpieczonego tytoniu i papierosów to ponad 55 tysięcy złotych.

Za czyny, o które podejrzani są mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. W świetle przepisów kodeksu karno – skarbowego, grozić im może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności, a także wysokie kary finansowe.

Informacja i zdjęcie: KPP w Bolesławcu

Tagi artykułu:
· · · ·
Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wygraj monografię Młodzieżowego Domu Kultury

Z okazji sześćdziesięciolecia Młodzieżowego Domu Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu ukazała się książka Agaty Bojanowskiej dokumentująca historię tej placówki...

Zamknij