cze 23, 2014
1517 Wyświetleń
0 0

Kondycja BKS Bobrzanie

Napisany przez

W związku z rozmaitymi domysłami i opiniami dotyczącymi kondycji i osiągnięć Bolesławieckiego Klubu Sportowego „Bobrzanie” publikuję sprawozdanie merytoryczne Klubu za rok 2013 – do czerwca 2014r. przyjęte przez Walne Zgromadzenie Klubu na swoim zebraniu w dniu 17 czerwca br.

W związku z rozmaitymi domysłami i opiniami dotyczącymi kondycji i osiągnięć Bolesławieckiego Klubu Sportowego „Bobrzanie” publikuję sprawozdanie merytoryczne Klubu za rok 2013 – do czerwca 2014r. przyjęte przez Walne Zgromadzenie Klubu na swoim zebraniu w dniu 17 czerwca br.

SPRAWOZDANIE MERYTORYCZNE
ZA ROK 2013 ORAZ OKRES DO CZERWCA 2014 ROKU

BKS „Bobrzanie” Bolesławiec jest najstarszym klubem funkcjonującym
w Bolesławcu. To już 59 lat tradycji. BKS Bolesławiec zawsze był chlubą miasta
i regionu, a w latach swojej świetności wychował wielu mistrzów i reprezentantów Polski.
W chwili obecnej BKS „Bobrzanie” Bolesławiec posiada wyłącznie sekcję piłki nożnej, w której trenuje ok.160 zawodników w wieku od 6 do 40 lat. W skład sekcji piłki nożnej wchodzi 7 drużyn biorących cykliczny udział w rozgrywkach ligowych na terenie całego Dolnego Śląska. Dodatkowo w grupach dziecięcych szkolimy dzieci do 6-go roku życia.
W zakończonym sezonie piłkarskim 2012/2013 seniorzy (pierwszy zespół) BKS Bobrzanie Bolesławiec zajęli pierwsze miejsce w rozgrywkach klasy okręgowej (obszar dawnego województwa jeleniogórskiego) i wywalczyli awans do IV. Ligi Dolnośląskiej z imponującym bilansem 80 punktów na 90 możliwych do zdobycia. Bilans zespołu BKS to 26 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki. W całym sezonie strzeliliśmy naszym rywalom 107 bramek, tracąc jedynie 26. W obecnie trwającym sezonie w IV. lidze drużyna seniorów zajęła 11. miejsce gromadząc 37 punktów (bilans bramkowy to 55 zdobytych bramek i 49 straconych). 12 bramek zdobyli zwodnicy: E.Ohagwu i M.Majka.

Drużyna juniorów starszych (chłopcy w wieku 16-18 lat) jest najwyżej sklasyfikowanym zespołem na Dolnym Śląsku spośród drużyn dawnego województwa jeleniogórskiego i występuje w Dolnośląskiej Lidze Juniorów.
W rozgrywkach halowej piłki nożnej zespół ten zdobył mistrzostwo Okręgu Jeleniogórskiego.
W czerwcu 2013 roku i obecnego roku trenowana przez trenera Stanisława Zapióra drużyna młodzików ( chłopcy w wieku 12-13 lat) zdobyła mistrzostwo Okręgu Jeleniogórskiego.
Zespół trampkarzy (chłopcy w wieku 14-15 lat) trenowany przez trenera Tomasza Jasińskiego w sezonie 2012/13 zdobył vice-mistrzostwo Okręgu Jeleniogórskiego.
Pozostałe zespoły dziecięco-młodzieżowe naszego klubu zaliczane są
do najlepszych w okręgu jeleniogórskim (obszar dawnego województwa jeleniogórskiego. W drużynach dziecięco-młodzieżowych BKS-u grają reprezentanci województwa dolnośląskiego i okręgu jeleniogórskiego
Wychowankowie naszego klubu (m.in.Eryk Sobków – obecnie Zagłębie Lubin i Maciej Szewczyk – Alemania Ahem ) grają w młodzieżowych kadrach Polski U-16 i U-17. W kadrze KGHM Lubin znalazł miejsce nasz kolejny wychowanek Jan Wojciechowski.
Najmłodsze zespoły BKS-u – orliki i żaczki (dzieci w wieku 6-10 lat) zaliczane są do najlepszych w Okręgu Jeleniogórskim i regularnie zajmują czołowe miejsca
w organizowanych przez OZPN Jelenia Góra turniejach piłkarskich.
Dobra praca z młodzieżą powoduje duże zainteresowanie naszymi wychowankami ze strony potentatów piłkarskich, m.in. Zagłębia Lubin, Śląska Wrocław, Miedzi Legnica, Górnika Polkowice itd.
W okresie letnich wakacji i ferii zimowych organizujemy turnieje piłkarskie
dla dzieci i młodzieży. Jesteśmy również organizatorami obozów sportowych.

Młodzieżą w naszym klubie opiekuje się 8 trenerów z licencjami trenerskimi oraz uprawnieniami instruktorskimi. Prowadzenie tak szerokiego szkolenia
oraz udział w rozgrywkach ligowych i turniejach piłkarskich (częste wyjazdy
na mecze ligowe i turnieje do miejscowości oddalonych o ponad 100 km
od Bolesławca) związane jest z dużymi kosztami finansowymi. Tak szeroka praca
z młodzieżą i jej sukcesy oraz dalszy rozwój i awans sportowy nierozerwalnie związane są z posiadaniem przez klub odpowiednich środków finansowych, które mimo dużych wysiłków ze strony zarządu i podpisania wielu umów sponsorskich wciąż są za małe.

Przypominamy, że 24 czerwca (wtorek) o godz. 17.00 odbędzie się II cz. Walnego Zgromadzenia Klubu, podczas którego dokonany zostanie wybór członków Zarządu. Wszystkich zainteresowanych pracą na rzecz Klubu serdecznie zapraszamy.

 

Tagi artykułu:
· · · ·
Kategorie:
Małkowski · sport
Facebook Profile photo
http://www.maciejmalkowski.pl

Bolesławiec, to przestrzeń, w której przebywam, pracuję, wypoczywam, z której czerpię natchnienie do życia. Samorządowiec, b. wiceprezydent Bolesławca, założyciel inicjatywy IMPULS MIASTA. Radny miasta Bolesławiec VIII kadencji (wcześniej radny Powiatu IV i V kad.) Kiedy Bóg da i czas pozwoli zapatrzony w nocne niebo okiem również uzbrojonym. Zapraszam na moją stronę www.maciejmalkowski.pl oraz www.impulsmiasta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish