sie 8, 2014
1387 Wyświetleń
0 0

Złodziej paliwa zatrzymany na gorącym uczynku 

Napisany przez

Policjanci z Kruszyna zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Na jednym z parkingów sprawca z samochodu ciężarowego spuszczał paliwo ze zbiornika do wcześniej przygotowanych baniaków.

Policjanci z Kruszyna zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Na jednym z parkingów sprawca z samochodu ciężarowego spuszczał paliwo ze zbiornika do wcześniej przygotowanych baniaków. Mężczyzna odpowie teraz za swój czyn przed sądem. Przypomnijmy, że za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kruszynie podczas nocnego patrolowania terenu gminy Gromadka zatrzymali na gorącym uczynku złodzieja. Do zdarzenia doszło na jednym z parkingów samochodowych gdzie zatrzymują się na odpoczynek kierowcy TIR-ów.

Jak ustalili policjanci 40-letni mieszkaniec powiatu na miejsce przestępstwa przyjechał busem, w którym miał przygotowane 6 plastikowych baniaków, każdy o pojemności 25 litrów. Podejrzany został zatrzymany w chwili załadunku do busa wypełnionej paliwem bańki. Mężczyzna nie był w stanie wytłumaczyć pochodzenia paliwa, nie miał też przy sobie żadnych dokumentów. Ponadto próbował również uciec z miejsca zdarzenia, ale po krótkim pościgu został zatrzymany. Funkcjonariusze w samochodzie podejrzanego ujawnili drugą bańkę z olejem napędowym oraz gumowy wąż do paliwa.
W trakcie dalszych czynności wykonywanych na miejscu przez policjantów okazało się, że jeden z właścicieli samochodów ciężarowych po sprawdzeniu potwierdził brak znacznej ilości paliwa.
Zatrzymany mężczyzna przyznał się do tej kradzieży. 40-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

Podejrzany odpowie teraz za swój czyn przed sądem. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Na terenie powiatu bolesławieckiego funkcjonariusze prowadzą działania prewencyjne, w ramach których sprawdzają parkingi popularne wśród kierowców samochodów ciężarowych, rozmawiają z kierowcami, wręczają ulotki z poradami prewencyjnymi, których zastosowanie może zmniejszyć ryzyko stania się ofiarą złodziei.

Informacja: KPP w Bolesławcu

Tagi artykułu:
· · · ·
Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish