sie 17, 2014
1987 Wyświetleń
0 0

Hymn Gliniady – piosenka Tomka Wachnowskiego

Napisany przez

„Wszyscy jesteśmy z tej samej gliny” to piosenka Tomka Wachnowskiego, która w tym roku staje się hymnem Gliniady. Tomek pochodzi z Bolesławca. Rok temu podczas Gliniady obiecał Markowi Niedźwieckiemu, że w tym roku weźmie aktywny udział w Paradzie Glinoludów. Jak obiecał tak zrobił i to z przytupem.

„Wszyscy jesteśmy z tej samej gliny” to piosenka Tomka Wachnowskiego, która w tym roku staje się hymnem Gliniady. Tomek pochodzi z Bolesławca. Rok temu podczas Gliniady obiecał Markowi Niedźwieckiemu, że w tym roku weźmie aktywny udział w Paradzie Glinoludów. Jak obiecał tak zrobił i to z przytupem.

– Kiedy wpadło mi przed oczy hasło: „Wszyscy jesteśmy z tej samej gliny”. Pomyślałem i zacząłem śpiewać sobie… Wracałem do pomysłu tak długo, aż piosenka była gotowa. Wtedy pokazałem ją Bogdanowi. Zaskoczył, spodobała mu się. Chciałem, żeby była trochę bluesowa i wpadająca w ucho – do wspólnego śpiewania. Myślę, że taka jest. Hymn, to brzmi dumnie, ale chciałem, żeby została dźwiękową wizytówką Gliniady. – mówi Tomek.

Wachnowski to autor, kompozytor, gitarzysta i piosenkarz. Autor i wykonawca „słynnych” „Śniegowic” i piosenki do Asterixa – „Ona nie widzi mnie”. Występował i współpracował z zespołami Mr. Bober’s Friends, TBand, MrZoob, Krzysztofem Ścierańskim, Ryszardem Styłą, Marcinem Dańcem, Tadeuszem Woźniakiem, Zbigniewem Łapińskim, Elżbietą Adamiak, Andrzejem Poniedzielskim, Jerzym Filarem, Arturem Andrusem czy Wolną Grupą Bukowiną i wieloma innymi. Więcej o artyście dowiecie się TUTAJ.

W piosence „Wszyscy jesteśmy z tej samej Gliny” Tomek nagrał wokal i gitarę, Bogdan Sabała – gitary a Kuba Szydło – bas, perkusję i zrealizował nagranie.

Klip do piosenki powstał w Hotelu Ambasada. W nagraniu, oprócz Tomka, udział wzięli: trzech Bogdanów NowakówEwa NowakOskar SulikowskiMagda HaniszewskaRobert Dudek , Gabrysia Dudek,Maria Białek i Paweł Kafel.

Zdjęcia i montaż: Zbigniew Warężak/Big Zbig Studio

Zdjęcia z realizacji teledysku możecie zobaczyć TUTAJ.

 

Kategorie:
muzyka
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Hymn Gliniady – piosenka Tomka Wachnowskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish