sie 25, 2014
1794 Wyświetleń
0 0

Po Gliniadzie

Napisany przez

Ósma Parada z Miłości do Gliny, największa doroczna Gliniada odbywająca się w Bolesławcu, przeszła do historii. Staraliśmy się żeby była jak wszystkie – niepowtarzalna.

Ósma Parada z Miłości do Gliny, największa doroczna Gliniada odbywająca się w Bolesławcu, przeszła do historii. Staraliśmy się żeby była jak wszystkie – niepowtarzalna. Nie byłoby jej gdyby nie Glinoludy przybyłe z różnych strona aby pomalować się gliną i pokazać, że wszyscy jesteśmy z tej samej gliny.

IMG_4315

Po wielotygodniowych przygotowaniach i ostatnim tygodniu przygotowań bardzo intensywnych poranek gliniadowy zaczęliśmy od dowożenia gliny do miasteczka Glinoludów i od wycieczki glinoludowej delegacji na dworzec PKP, na który parowozem z 1935 roku docierali na Bolesławieckie Święto Ceramiki goście.

IMG_3917

Papa Glinolud Powitał przede wszystkim przyjaciela Gliniady, Marszałka Województwa Dolnośląskiego,Cezarego Przybylskiego ale także gości z Niemiec, którym nasze hasło „Wszyscy jesteśmy z tej samej gliny” bardzo przypadło do gustu.

IMG_3971

Potem trwało malowanie. Było troszkę chłodnawo, co niestety tych mniej zdeterminowanych do malowania nie zachęcało, ale i tak dawaliście radę. Jak dotychczas w ośmioletniej historii Gliniady nigdy podczas przemarszów Glinoludów nie padał deszcz i warto o tym pamiętać… i nie bać się chmur!

IMG_4063

Zaskoczyliście nas swoimi pomysłami na stroje, grupy i pojazdy. Wspaniale jest widzieć taką grupę pozytywnie zakręconych ludzi, którzy chcą się razem bawić.

IMG_4302

Tuż przed 14 Papa Glinolud zaprosił na scenę Marszałka Przybylskiego i oficjalnie namaścił go na Glinoluda. Warto przypomnieć, że pan Przybylski nie pierwszy raz uczestniczył czynnie w Gliniadzie i jest jednym z niewielu oficjeli, którzy gliny i Gliniady się nie boją.

IMG_4398

O 14 nastąpił pierwszy bardzo ważny moment – na scenie pojawił się Tomek Wachnowski – autor hymnu Gliniady. Wszyscy razem wraz z artystą odśpiewali piosenkę „Wszyscy jesteśmy z tej samej gliny„, która (co nas bardzo cieszy) przyjęła się i spodobała. Miło było widzieć jak nucicie ją przez cały dzień, tańczycie do niej i bujacie się w rytm.

IMG_4462

Potem nadszedł moment bardzo, bardzo ważny, ślub Kasi i Marcina, pary która zaręczyła się na zeszłorocznej Gliniadzie. W stu procentach prawdziwego i wiążącego ślubu udzielił im prezydent Bolesławca, Piotr Roman a oni świadomi praw i obowiązków wynikających z założenia rodziny, uroczyście oświadczyli, że wstępują w związek małżeński  i przyrzekają, że uczynią wszystko, aby ich małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe. I wierzymy, że będzie.

IMG_4513

Glinoludy odśpiewały sto lat a białe gołębie wzleciały ku niebu. Na szczęście.

IMG_4620

Sformowanie parady jak zawsze było niemałym wyzwaniem, bo Glinoludy (też jak zawsze) rozłaziły się po okolicach miasteczka Glinoludów i nie tylko. W końcu ruszyliśmy i (co każdy Glinolud widział) wzbudziliśmy zachwyt mieszkańców miasta i turystów przyjeżdżających na Bolesławieckie Święto Ceramiki.

IMG_4780

A po zakończenie parady wybraliśmy najbardziej kreatywne Glinoludy. Pierwszą nagrodę (500 zł) dostało przedszkole Nibylandia za swój wspaniały statek pełen dzieciaków.

IMG_4887

Drugą (300 zł) dostały Antyczne figury a trzecią (200 zł) – komandos.

IMG_4880

1000 zł dla najciekawiej przebranej grupy Glinoludów dostała niesamowita Ośmiornica.

IMG_4842

Na koniec wylosowaliśmy również trzy osoby, które dzięki naszej loterii mogły przelecieć się śmigłowcem nad Bolesławcem.

IMG_5060

Kiedy Glinoludy się myły na scenie zagościł zespół rockowy z Młodzieżowego Domu Kultury , który dał bardzo ciekawy koncert. A najmniejsze Glinoludy… odpoczywały po dniu pełnym wrażeń.

IMG_4875

Dziękujemy Wam wszystkim za udział, za to, że byliście z nami. Sponsorom, przyjaciołom, wspierającym, pomagającym i pracującym przy Gliniadzie już wkrótce podziękuje sam Papa Glinolud.

IMG_4440

Podziękowania pogliniadowe Papy Glinoluda znajdziecie TUTAJ.
Znacznie więcej zdjęć z Gliniady 2014 znajdziecie TUTAJ.

Informacja: Gliniada.pl
Zdjęcia: Fotopestka.pl

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Po Gliniadzie

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

    Bobrzanie.pl
    pl_PLPolish