wrz 9, 2014
1347 Wyświetleń
0 0

Startuję w wyborach

Napisany przez

Tak się złożyło, że kandyduję z listy komitetu Ziemia Bolesławiecka do rady powiatu. 16 listopada każdy kto jest zameldowany w Bolesławcu, kto mnie lubi, uważa za niegłupiego faceta, albo zakłada, że mogę coś do samorządu wnieść – może oddać na mnie swój głos. Mogą oddać na mnie swój głos także ludzie, którzy na przykład mniej nie lubią mnie niż innych kandydatów albo ci, którzy mnie z kimś pomylą.

Tak się złożyło, że kandyduję z listy komitetu Ziemia Bolesławiecka do rady powiatu. 16 listopada każdy kto jest zameldowany w Bolesławcu, kto mnie lubi, uważa za niegłupiego faceta, albo zakłada, że mogę coś do samorządu wnieść – może oddać na mnie swój głos. Mogą oddać na mnie swój głos także ludzie, którzy na przykład mniej nie lubią mnie niż innych kandydatów albo ci, którzy mnie z kimś pomylą.

Dlaczego warto przemyśleć kwestię zagłosowania na mnie? Istnieje duża szansa, że mój krytyczny stosunek do samorządu jest nieuleczalny i wszelkie przejawy głupoty w zarządzaniu publicznym dobrem nadal będą mnie irytowały na tyle, że będę próbował im zapobiec. Jeśli zostanę radnym, będę radnym upierdliwym, czepialskim i marudnym a nie maszynką do podnoszenia ręki.

Mam 38 lat, żonę i troje dzieci. Urodziłem się w Bolesławcu. Przez lata byłem dziennikarzem, obecnie prowadzę portal bobrzanie.pl i własną firmę fotograficzną. Nie należę do żadnej partii ani do stowarzyszenia. Nie jestem prawicowym ani lewicowym radykałem, zwykle staję po stronie tych, którzy mają gorzej. Lubię konkrety.

Jestem fanem roweru, audiobooków, piłki nożnej i dobrej muzyki. Jestem też pracoholikiem.

Stowarzyszenie Ziemia Bolesławiecka, które zaprosiło mnie na swoją listę wyborczą, istnieje od jedenastu lat a wywodzi się ze środowiska Unii Wolności. To pierwsze w powiecie bolesławieckim stowarzyszenie, które pokazało, że jednoprocentowe odpisy od podatku mogą pomagać. Tylko w 2014 roku zebrało i rozdysponowało wśród potrzebujących ponad 200 000 zł. W ostatnich latach było to w sumie niemal 800 tysięcy. Od lat stowarzyszenie to wspiera nie tylko potrzebujących ale także liczne wydarzenia kulturalne oraz publikacje. Więcej o stowarzyszeniu dowiecie się TUTAJ.

 

Przyłączając się do TEGO wydarzenia na Facebooku macie gwarancję, że w dniu wyborów włączy Wam się przypomnienie a do tego czasu dowiecie się nieco więcej o mnie i o tym czy jestem wart Waszego głosu.

Oczywiście na zdjęciu powyżej powinienem być ja, najlepiej w okularach i garniturze z miną mądrą, optymistyczną i sugerującą, że jestem inteligentny. Ale ten widoczek jest ładniejszy : )

Kategorie:
Łętowski
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Komentarze do Startuję w wyborach

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

    Bobrzanie.pl
    pl_PLPolish