wrz 10, 2014
2802 Wyświetleń
6 0

Celem są baraże

Napisany przez

W miniony poniedziałek, 8 września br. klub sportowy TOP zaprezentował publicznie i uroczyście swój pierwszy zespół tenisistów stołowych.

W miniony poniedziałek, 8 września br. klub sportowy TOP zaprezentował publicznie i uroczyście swój pierwszy zespół tenisistów stołowych. Prezentacja odbyła się w Sali konferencyjnej MCC BOK Bolesławiec. W imprezie wzięły udział przedstawiciele dziennikarskich redakcji funkcjonujących w Bolesławcu oraz spora grupa zainteresowanych osób. Specjalnym gościem była dyrektorka Gimnazjum Samorządowego nr 2, które udziela gościny drużynom TOP, p. Maria Subik. – Naszym celem są baraże o I ligę – deklarował grający trener TOP Łukasz Jaźwiec…

Deklaracje trenera oraz będącego na prezentacji prezesa TOP Roberta Tomczyka były jednoznaczne – W nadchodzącym sezonie walczymy o awans do I ligi, ale naszym celem są przede wszystkim baraże. Oznacza to, że mamy zamiar wygrać ligę – mówili. Nie są to słowa bezpodstawne. Od kilku lat TOP nie miał tak silnej i wyrównanej drużyny. Bolesławianie mieli co prawda zawsze dwóch, trzech graczy prezentujących dobry poziom sportowy, ale zawsze brakowało tego czwartego, czy mocnego rezerwowego. W nadchodzącym sezonie będzie inaczej. Klub wzmocni dwóch bardzo dobrych zawodników – Krzysztof Znamirowski i Łukasz Matląg. Na pozostanie w zespole zdecydował się Bogdan Gwiazdowski, a udział w spotkaniach II ligi potwierdził Norbert Stolicki. Biorąc pod uwagę fakt, iż w drużynie są jeszcze znakomicie grający od wielu sezonów Grzegorz Rogóż i Łukasz Jaźwiec, stwierdzić można, że ambitne plany kierownictwa TOP są bardzo realne. Zwłaszcza, że pozostałe drużyny II-ligowe nie prezentują się tak okazale. Wydaje się, że głównymi rywalami TOP do zwycięstwa będą dwa, trzy zespoły – ZKS II Drzonków, KU Uniwersytet Zielonogórski Zielona Góra i KGHM-Zanam Dwispit Polkowice. Być może swoje „trzy grosze” wtrąci GKS Gorzovia Gorzów Wlkp. – To tylko nasze przedsezonowe typy – mówił w czasie prezentacji grający trener TOP Ł. Jaźwiec – Naszym celem jest wygranie ligi, ale nie lekceważymy żadnego z przeciwników. Znamy swoją wartość, ale i doceniamy rywali – dodawał. TOP ligową walkę rozpoczyna już w najbliższą sobotę, 13 września br. Bolesławianie podejmują „u siebie” zespół MKS Pogoń Góra. Spotkanie odbędzie się w sali sportowej Gimnazjum Samorządowego nr 2 (ul. Bielska). Początek meczu o godz. 12.00.

I zespół TOP Bolesławiec:

Grzegorz Rogóż (lat 31) – wielokrotny medalista mistrzostw Dolnego Śląska seniorów, medalista Akademickich Mistrzostw Polski, 5 i 9 miejsce w Akademickich Mistrzostw Europy. Przez kilka lat występował w I lidze, w klubie AZS Wrocław. Od 5 lat związany z TOP Bolesławiec. Jeden z najbardziej wartościowych zawodników II ligi z blisko 90% skutecznością,

Krzysztof Stamirowski (lat 31) – Mistrz Polski kadetów i juniorów w grze deblowej, trzykrotny zdobywca brązowego medalu drużynowych mistrzostw. Srebrny medalista drużynowych mistrzostw Polski z klubem ekstraklasy Gaz-Polski Zielona Góra,. Brązowy medalista Akademickich Mistrzostw Polski, wielokrotny medalista mistrzostw seniorów województwa lubuskiego. Przez ostatnie 6 sezonów występował w klubie pierwszej ligi UKS Warta Kostrzyn nad Odrą.

Norbert Stolicki (lat 40) – od początku kariery związany z TOP Bolesławiec. Ma za sobą kilkanaście lat występów w II lidze. Grał w I lidze i walczył w barażach o awans do ekstraklasy z klubem TOP Bolesławiec. Zawodnik kadry Polski racketlona (czwórbój obejmujący: squash, tenis ziemny, tenis stołowy i badminton). Drużynowy Mistrz Świata i brązowy medalista MŚ w racketlonie. Indywidualny i drużynowy zwycięzca wielu międzynarodowych zawodów racketlona. Współpartner Lucjana Błaszczyka w grach pokazowych.

Łukasz Matląg (lat 24) – wielokrotny medalista mistrzostw województwa lubuskiego w kategoriach młodzieżowych, ma za sobą kilka lat występów w II lidze – w tym jeden sezon z TOP Bolesławiec, rozegrał kilka spotkań w ekstraklasie, w Gorzovii Gorzów Wlkp. Jego największym dotychczasowym sukcesem jest zwycięstwo w Superpucharze Polski (z klubem Gorzovii Gorzów Wlkp.).

Bogdan Gwiazdowski (lat 22) – wielokrotny medalista mistrzostw województwa podlaskiego w kategoriach młodzieżowych, grał w I lidze, w Dojlidy Białystok i Kokis Kolno. Od dwóch sezonów związany z TOP Bolesławiec.

Łukasz Jaźwiec (lat 34) – grający trener TOP. Od 14 lat w klubie TOP Bolesławiec. M.in. wywalczył z TOP awans do I ligi , a następnie do ekstraklasy. Drużynowy Mistrz Polski Uniwersytetów oraz brązowy medalista indywidualnych mistrzostw Polski Uniwersytetów, uczestnik Akademickich Mistrzostw Europy. Był dwukrotnie wybrany Najlepszym Sportowcem Uniwersytetu Wrocławskiego.

Informacja i zdjęcie: TOP Bolesławiec

https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish