Gru 10, 2014
1352 Wyświetleń
0 0

Zatargi z teatrem w Teatrze Starym

Napisany przez

“Zatargi z teatrem” to jeden z nielicznych wędrujących festiwali, który odwiedził już Zgorzelec, Pieńsk, Zawidów, Lubań i Bolesławiec. Przegląd ma formę konkursową i odbędzie się w Teatrze Starym w Bolesławcu 19 i 20 marca 2015 roku. Zgłoszenia można nadsyłać do 15 lutego.

“Zatargi z teatrem” to jeden z nielicznych wędrujących festiwali, który odwiedził już Zgorzelec, Pieńsk, Zawidów, Lubań i Bolesławiec. Przegląd ma formę konkursową i odbędzie się w Teatrze Starym w Bolesławcu 19 i 20 marca 2015 roku. Zgłoszenia można nadsyłać do 15 lutego.

W przeglądzie może wziąć udział młodzież od 14 do 21 roku życia (uczniowie gimnazjum, szkół średnich, domów kultury, stowarzyszeń i innych instytucji kultury).  Zespoły teatralne przygotowują w tym roku dowolną sztukę w wybranej przez siebie konwencji teatralnej, spektakl nie może jednak być dłuższy niż 30 minut. Dopuszczalne formy teatralne to teatr dramatyczny, teatr plastyczny, teatr tańca, monodram, teatr muzyczny, teatr lalkowy, teatr poezji i teatr ruchu. Niedopuszczalna jest forma kabaretowa oraz plagiaty przedstawień choćby we fragmentach czy też wykorzystywanie nagrań zawodowych aktorów.

Festiwal ma charakter konkursu. Nagrody zostaną przyznane najlepszym zespołom oraz wyróżniającym się kreacjom aktorskim i reżyserskim.

Organizatorzy tej edycji “Zatargów” to Teatr Stary w Bolesławcu oraz Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu. Patronem festiwalu jest Starosta Bolesławiecki Dariusz Kwaśniewski.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy i dane adresowe można znaleźć na stronie Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu, czyli TUTAJ.

 

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
“Psia Kość” ruszy w styczniu – właściciele pracują i dziękują za pomoc

Sławek i Jarek Jurasikowie to dwaj bracia, właściciele sklepu zoologicznego Psia Kość. W nocy z 16 na 27 listopada ktoś...

Zamknij