Sty 27, 2015
1526 Wyświetleń
1 0

Robert Kasprzycki wystąpi w Teatrze Starym

Napisany przez

8 maja o godz. 19 w Teatrze Starym rozpocznie się koncert Roberta Kasprzyckiego. Artysta, który solo występował w Bolesławcu kilkanaście lat temu, przyjeżdża z materiałem z nowej płyty.

8 maja o godz. 19 w Teatrze Starym rozpocznie  się koncert Roberta Kasprzyckiego. Artysta, który solo występował w Bolesławcu kilkanaście lat temu, przyjeżdża z materiałem z nowej płyty.

Autor słynnego “Nieba do wynajęcia” wydał pod koniec zeszłego roku płytę zatytułowaną “Cztery”. Płyta miała premię w “Markomanii” Marka Niedźwieckiego na antenie radiowej Trójki. 

Robert Kasprzycki, foto: Magda Sitek

Robert Kasprzycki, foto: Magda Sitek

– Pod hasłem “Cztery” mieści się trzynaście utworów, które nazywam kanonicznymi, czyli prezentującymi pewien cały program – od pierwszej do trzynastej piosenki. Czternasta jest swego rodzaju żartem muzycznym podsumowującym to, czym jest świat widziany w telewizji – mówił w Trójce Robert Kasprzycki.

Jak dodaje artysta, na krążku znajdziemy utwory dla dorosłych i o dorosłych – “o uczuciach, wrażeniach i myślach”… – To piosenki bezpretensjonalne, ale i mające jakiś głębszy sens. Dominuje w nich jasny ton.

– Po wydaniu tej płyty czuję się chyba tak, jak kobiety mogą się czuć po urodzeniu dziecka – z jednej strony poczucie osamotnienia, ale z drugiej fizycznie obecny dzidziuś wszystko jakoś rozjaśnia. Kiedy jeszcze podczas nagrywania płyty koleżanka pytała mnie o nią, to mówiłem, że nienawidzę tego albumu i nie mogę go słuchać – wspominał gość “Markomanii”.

Fragmentów nowej płyty można posłuchać na stronie artysty, czyli TUTAJ.

Kliknij TUTAJ i przyłącz się do wydarzenia na Facebooku.

 

Bilety na koncert w cenie 30 zł można nabyć w sekretariacie MDK, przy ul. Grunwaldzkiej 5, od poniedziałku do piątku w godz. 14:00 – 17:00 lub godzinę przed wydarzeniem w Teatrze Starym. Tel: 531 436 866 / (75) 644 65 65.

foto: Magda Sitek

 

Kategorie:
kultura · polecamy
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Gloria Artis dla Janiny Bany-Kozłowskiej

Wybitna bolesławiecka artystka-ceramik, wieloletnia projektantka Zakładów Ceramicznych „Bolesławiec” została wyróżniona jednym z najwyższych odznaczeń nadawanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa...

Zamknij