lut 23, 2015
2736 Wyświetleń
0 0

Gladiator oburzony

Napisany przez

Na profilu facebookowym Klubu Sportów Walki Gladiator pojawił się wpis na temat podziału budżetowych pieniędzy na sport oraz nagród za promocję miasta. Cytujemy w całości:

Na profilu facebookowym Klubu Sportów Walki Gladiator pojawił się wpis na temat podziału budżetowych pieniędzy na sport oraz nagród za promocję miasta. Cytujemy w całości:

„Obejmując urząd prezydenta miasta uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta. Tak mi dopomóż Bóg”.

Piotr Roman

Jak ta przysięga ma się do rzeczywistego postępowania prezydenta? Na początku lutego odbyło się spotkanie w sprawie dofinansowania klubów sportowych, na którym finalizowano podpisywanie umów. Standardowo jak co roku nasz klub otrzymał najmniejsze wsparcie ze wszystkich bolesławieckich klubów pomimo wielkich osiągnięć i dynamicznego rozwoju w 2014r. Ogółem na 4 różne grupy treningowe otrzymano 3500 tys. zł na rok! Nie akceptując takiej decyzji poproszono komisję o złożenie wyjaśnień jakie są przesłanki tak niesprawiedliwego potraktowania naszego klubu? Oczywiście na niektóre pytania nie otrzymaliśmy logicznych odpowiedzi i tak po zażartej dyskusji prezydent wyraził stwierdzenie: „jak tak będzie pan załatwiał sprawy to nie dostaniecie nic następnym razem”. Jak widać po czwartkowym rozdaniu nagród za promocje miasta, prezydent jak powiedział tak zrobił. Pomimo iż komisja oceniająca wnioski, pozytywnie zaopiniowała nagrodzenie naszego zawodnika i zawodniczki, to i tak prezydent nie podpisał się pod nimi.

Do nagrody została zgłoszona przez klub dwójka zawodników Oliwia Ziembikiewicz która w 2014 roku jako pierwsza zawodniczka kadry dzieci w historii polski zdobyła medal na MŚ w Muay Thai w Malezji, kolejnym sukcesem jaki osiągnęła jedenastoletnia bolesławianka było Wicemistrzostwo Świata w konkurencji Low kick które odbyły się w Pradze oraz Mistrzostwo Polski. Dominik Zadora zdobywca Pucharu Świata w Chorwacji, uczestnik wielu prestiżowych gal zawodowych miedzy innymi walka o zawodowe Mistrzostwo Świata K1 -Monachium.


Zmierzając do meritum, jest to przykład przekładania osobistych niechęci prezydenta, spowodowanych jedynie różnicą zdań nad dobro dzieci i młodzieży tak ciężko trenującej i chętnie reprezentującej nasze miasto na największych imprezach w kraju i na świecie.

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Gladiator oburzony

 • Jakbyście sobie bez sensu po mordzie nie dawali to może i byłoby za co wam płacić

  beka 24/02/2015 21:27 Odpowiedz
  • Rozumie że ty zawsze z sensem po mordzie dostajesz i to nie za darmo ?

   Tomek 25/02/2015 21:35 Odpowiedz
 • Pod tym postem na profilu Gladiatora wypowiedzieli się także zawodnicy sekcji Bokserskiej klubu TOP … mimo dofinansowania działalności ich sekcji w latach poprzednich ( 20 tyś w 2013 , 17 tyś zł w 2014 , 15 tyś na ten rok) jak piszą dostali używane koszulki po tenisistach stołowych , finansowania nie było widać wnioskując z wpisów etc … więc pytam o co tutaj chodzi? Przecież to nie są kwoty na które ta sekcja wyjeżdża ponad region z dużą grupą, więc czemu nie są nawet uposażeni na ludzkim poziomie ?
  Było Leo Why ? teraz pytam Piotr Why ?

  Tomek 23/02/2015 22:42 Odpowiedz
 • Powinniście otworzyć sekcję w Radzie Seniorów, wówczas byłaby szansa. Po prostu nie jesteście elektoratem. Co ciekawe nagrodę dostali Vielbiciele Starosty (z całym szacunkiem dla jej dzialaczy i tego co robią) ale wg mnie jest to nagroda aby pogłębić podziały i namieszać w dobrych relacjach ze starostą. Ot co.O nic innego tu nie chodzi.

  henryk 23/02/2015 12:27 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish