kwi 9, 2015
1690 Wyświetleń
0 0

Mieli na koncie 20 włamań i kradzieży

Napisany przez

Policjanci rozbili grupę osób, która dokonała co najmniej 20 różnych włamań i kradzieży. Przestępcy kradli m.in. transformatory energii elektrycznej, które dostarczały prąd do miejscowości położonych na terenie dwóch powiatów województwa dolnośląskiego a także dokonali szeregu kradzieży paliw ze stacji.

Policjanci rozbili grupę osób, która dokonała co najmniej 20 różnych włamań i kradzieży. Przestępcy kradli m.in. transformatory energii elektrycznej, które dostarczały prąd do miejscowości położonych na terenie dwóch powiatów województwa dolnośląskiego a także dokonali szeregu kradzieży paliw ze stacji.

Funkcjonariusze odzyskali skradziony przez przestępców samochód oraz pasy transportowe. Sprawa jest rozwojowa i może się okazać, że grupa ma na koncie jeszcze inne tego typu zdarzenia. Z ustaleń policjantów wynika, że zatrzymani tylko w ciągu ostatnich 2 miesięcy dokonali i usiłowali dokonać kradzieży 7 transformatorów o wartości ponad 80 tysięcy złotych. Łupem złodziei padły urządzenia średniego napięcia służące do zasilenia w energię elektryczną miejscowości w powiecie bolesławieckim i złotoryjskim. Zatrzymani to dwaj mieszkańcy powiatu bolesławieckiego wieku 23 i 28 lat oraz 27-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego.

W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że ci sami sprawcy dokonali szeregu innych przestępstw na terenie powiatu bolesławieckiego m.in. kradzieży pojazdu, opon samochodowych, 50 kompletów pasów transportowych, odzieży z kontenerów, słupków autostradowych, 15 palet powodując starty na kilkanaście tysięcy złotych. W wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych zajmowanych przez zatrzymanych policjanci odzyskali część skradzionego mienia m.in. samochód, opony i pasy transportowe. Ponadto 28-latkowi funkcjonariusze udowodnili jeszcze szereg kradzieży paliwa. Mężczyzna na stacji tankował olej napędowy do kanistra i nie płacił za towar.

Łącznie straty spowodowane działaniami przestępczymi zatrzymanych wstępnie wyceniono na ponad 100 tys. złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje sąd. Za włamania i kradzieże może im grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Informacja: KPP w Bolesławcu

Tagi artykułu:
· · ·
Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish