kwi 19, 2015
2605 Wyświetleń
1 1

Sukces bolesławieckich aktorów w Łodzi!

Napisany przez

Trzecie miejsce w klasyfikacji jury, pierwsze w rankingu dziennikarzy, entuzjastyczne recenzje i znakomite reakcje publiczności to efekt czterodniowego pobytu grupy RE/AKTOR prowadzonej przez Anetę Ćwieluch w Łodzi na Ogólnopolskich Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych.

Trzecie miejsce w klasyfikacji jury, pierwsze w rankingu dziennikarzy, entuzjastyczne recenzje i znakomite reakcje publiczności to efekt czterodniowego pobytu grupy RE/AKTOR prowadzonej przez Anetę Ćwieluch w Łodzi na Ogólnopolskich Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych. 

„Gra aktorów była precyzyjnie zsynchronizowana, doprowadzona do perfekcji, niewiele różniąca się od gry zawodowych aktorów, co przyznał Rafał Rutkowski, jeden z jurorów. – Widziałem spektakl na podstawie Białoszewskiego robiony przez zawodowców i był dokładnie taki sam.” – czytamy w festiwalowej gazecie „Kurtyna.

tuziemscy kurtyna

Artykuł o bolesławieckim spektaklu w festiwalowej gazecie „Kurtyna”

„Tuziemscy” to pierwszy spektakl teatru RE/AKTOR. Przed jedną z prób młodzi aktorzy dyskutowali o uciążliwych sąsiadach. Nagle okazało się, że wszyscy takich mają. Gdy usłyszała to opiekunka Aneta Ćwieluch, zaproponowała by pozaznaczali w tekstach Mirona Białoszewskiego fragmenty, które właśnie o tym opowiadają. Tak zaczął powstawać scenariusz spektaklu wyreżyserowanego prze panią Ćwieluch w Teatrze Starym w Bolesławcu.

Sama kwalifikacja na łódzkie konfrontacje (jury dokonuje jej na podstawie zapisu wideo spektaklu) już była sukcesem. Na przegląd zaproszono jedynie 14 zespołów z całej Polski. Nagroda, zresztą kolejna zdobyta przez młodzież, którą zajmuje się Aneta Ćwieluch, to następne potwierdzenie wysokiej jakości prowadzonych przez nią zajęć teatralnych w Młodzieżowym Domu Kultury w Bolesławcu.

Jurorzy łódzkich Konfrontacji to: Kalina Jerzykowska ( dziennikarka, pisarka, teatrolog), Jadwiga Sąciska (teatraolog), Rafał Rutkowski ( aktor), Tomasz Rodowisz ( reżyser teatru Chorea, wykładowca PWSFTViT).

Instruktorka jest dumna i zadowolona z prowadzonej przez siebie grupy. W Łodzi doceniono także jej pracę i otrzymała jedno z czterech wyróżnień instruktorskich. Aneta Ćwieluch przywozi ze swoimi zespołami nagrody i wyróżnienia niemal z każdego teatralnego przeglądu. Pod koniec marca spektakl „Dziób w dziób” prowadzonej przez nią młodszej grupy pod nazwą „Z jednej gliny” zdobył Grand Prix na XIII Dolnośląskich Spotkaniach Teatrów Młodzieżowych we Wrocławiu.

Tuziemscy

Obsada spektaklu „Tuziemscy”: Anna Zając, Roksana Salwerowicz, Izabela Krestow, Eliza Siudak, Katarzyna Blatkiewicz, Emilia Utratna, Dorota Łanoszka, Nicola Łętowska, Dariusz Gołębiewski, Łukasz Chmielewski, Kacper Jaszczur.
Reżyseria: Aneta Ćwieluch, scenografia Roman Grzegorzewski, opracowanie muzyczne – Andrzej Malcher, impresariat: Marzena Turecka- Koział, Damian Marcinkowski, obsługa świateł – Adrian Dragon.
Więcej zdjęć z Łodzi znajdziesz TUTAJ.
Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Sukces bolesławieckich aktorów w Łodzi!

  • GRATULACJE :D
    Jak zwykle: Dobre wiadomości=mało komentarzy… Wychodzi zadupiastość Naszego miasteczka.

    Niuniuś 21/04/2015 10:43 Odpowiedz
  • ale mamy zdolną młodzież. Brawo pani Aneto

    sza 20/04/2015 22:31 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish