kwi 24, 2015
4542 Wyświetleń
3 0

Zwolnij… odpowiedzialnych za drogi rowerowe

Napisany przez

Swego czasu na bobrzanach zaczęliśmy piętnować kretyństwa rowerowe, czyli rozwiązania drogowe, które bezmyślnością projektantów, zlecających je samorządowców oraz wyborców, którzy fundują pomysły samorządowców utrudniają życie rowerzystom. Sezon zaczął się już na całego i wracamy do naszych niecnych praktyk.

Górne zdjęcie prezentuje ulicę Asnyka (sprawę zgłosił czytelnik, choć kiedyś o niej pisaliśmy). Napis na drodze rowerowej powinien brzmieć, zdaniem czytelnika następująco: „Zwolnij, bo jak ktoś otworzy drzwi to się o nie rozpierniczysz”. My proponujemy rozwinięcie napisu o tekst: „Zwolnij tych, którzy zaakceptowali wykonanie takiej drogi dla rowerów.”

Druga fotka to dzisiejszy stan budowanej rok albo dwa temu ścieżki przy Alei 100-lecia. Taki prosty dowód na to co rozumie każda rozumna władza: Drogi rowerowe robi się z asfaltu a nie z kostki brukowej.

IMG_0602

Jeśli macie jakieś swoje przykłady kretyństw rowerowych w naszym mieście, ślijcie na [email protected].

https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Zwolnij… odpowiedzialnych za drogi rowerowe

 • Ale cos mi tu nie pasje. Przecież na ul. Asnyka parking przy ulicy od bardzo dawna nie jest juz równoległy do ścieżki rowerowej. Teraz parkuje sie tam pod kątem :/ bardzo nieaktualne zdjęcie????

  . 25/04/2015 20:31 Odpowiedz
 • Świetna sprawa drogi dla rowerów na ulicy gdańskiej, za skrzyżowaniem z ul. Śluzową. Jadą w kierunku centrum zjeżdżasz z prawego chodnika na lewy, żeby po 50 mw wrócić na druga stronę, po co? Druga rzecz, droga dla rowerów al. 1000 lecia, równolegle do bricomarche, brak drogi dla pieszych powoduje zapchanie drogi rowerowej ludźmi idącymi w kierunku Kruszyna.

  inkryminacja 25/04/2015 08:24 Odpowiedz
 • A co tam, przecież Pan Prezydent nie płaci z własnej lecz z naszej kieszeni więc można bulić.

  Tadeusz Pawelec 24/04/2015 20:46 Odpowiedz
 • Kostka się zapadła bo pewnie mrówki piasek podkradły. Proponuje powołać miejską/ starostową komisję śledczą w tej sprawie

  Przemek Klarecki 24/04/2015 20:14 Odpowiedz
  • Podobno 13 600 zł kosztowała analiza tego dlaczego nie działa winda w Domu Pomocy Społecznej…
   Ja bym nie ryzykował : )

   Bernard Łętowski 24/04/2015 20:27 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish