kwi 28, 2015
1833 Wyświetleń
0 0

Nagroda i wyróżnienia pracowni tanecznych MDK

Napisany przez

25 kwietnia 2015 roku grupy taneczne Młodzieżowego Domu Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu zostały wyróżnione i nagrodzone podczas V Dolnośląskiego Festiwalu Tańca we Wrocławiu. Po całodniowych zmaganiach i konfrontacjach – mimo dużej konkurencji – grupy tańca współczesnego przygotowane i prowadzone przez Annę Leśniewską otrzymały dwa wyróżnienia – grupa TAKT w kategorii Freestyle 15 – 18 lat i Mały TAKT w tej samej kategorii tanecznej, wiek 11 – 14 lat. Grupa URWISY wywalczyła III miejsce w kategorii Freestyle w wieku 7 – 10 lat.

W festiwalu udział wzięli również tancerze Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Bolesławiec”, którym w kategorii taniec ludowy przyznano wyróżnienie. Zespół przygotowała i na co dzień prowadzi Anna Idkowiak.

Choć wygrana bardzo cieszy, to mimo wszystko dla młodych tancerzy najważniejsza jest pasja, dzielenie się nią z innymi i przede wszystkim bycie sobą!

W skład jury wchodzili:

„ZIBI” ZBIGNIEW KARBOWSKI – Finalista pierwszej edycji show tanecznego “You Can Dance”. Aktor serialu w TVP 2 “Tancerze”. Pedagog, instruktor i choreograf specjalizujący się w technice hip-hop. Wieloletni tancerz tańca towarzyskiego posiadający klasę mistrzowską krajową w dwóch stylach: latynoamerykańskim i standardowym. Wyszkolił wielokrotnych mistrzów i wicemistrzów Świata federacji IFMD oraz mistrzów Polski ZNTS. Sędzia Związku Nowoczesnego Tańca Sportowego. Wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, Wykładowca Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy („SKIBA”).

KATERYNA LAPPO – Pierwsze taneczne kroki stawiała w Szkole Choreografii Współczesnej „Light” na Ukrainie. Tancerka w zespole „LIGHT DANCE COMPANY” Ukraina. Instruktorka MODERN JAZZ podczas I MIĘDZYNARODOWYCH WARSZTATÓW TANECZNYCH W BRZEGU oraz SDA SUMMER CAMP. Aktorka i choreograf w teatrze „DEBIUT”. Instruktorka techniki JAZZ w Street Dance Academy we Wrocławiu i Cordex w Wałbrzychu.

MONIKA JĘDRYCH – Absolwentka i pracownik Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Wieloletnia tancerka zespołu tańca ludowego AZS AWF„KALINA”. Zdobyła wiele laurów na scenach międzynarodowych i ogólnopolskich. Trener sekcji aerobiku sportowego na Uniwersytecie Wrocławskim; podopieczni startowali na Akademickich Mistrzostwach Polski w Aerobiku Sportowym.

MAJA LEWICKA – Tancerka Kieleckiego Teatru Tańca.

Kategorie:
news
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish