maj 19, 2015
5331 Wyświetleń
4 1

Zagłosuję na Piotra Romana

Napisany przez

Dzięki wierze „antysystemowców” w Kukiza i dzięki jego wynikowi wyborczemu partia powstała na tej bazie może jesienią wejść do parlamentu. Miłośnicy prostych rozwiązań (Jeśli nie wiecie, to JOWy sprawią, że krowy dadzą więcej mleka a matki będą rodzić dzieci w Polsce a nie w Londynie) wierzą w swojego bohatera nieświadomi, że w dużej mierze jest on wykreowany przez stare samorządowe wygi takie jak prezydenci Bolesławca i Lubina, którzy nazwali swój projekt polityczny Bezpartyjni Samorządowcy. 

Gwoli ścisłości powinno się to nazywać „Obecnie Bezpartyjni Samorządowcy” (Piotr Roman to były członek PiS i UW) ale niech tam. Są szanse na parlament i myślę, że jest to trzecia prawdziwa szansa na to, żeby Bolesławiec miał „swojego posła”. Szansa tak ogromna, że nie powinniśmy jej zaprzepaścić i powinniśmy wszyscy pomóc Piotrowi Romanowi w podjęciu decyzji o startowaniu na posła a nawet na niego zagłosować. 

Ludzie wierzący w Pawła Kukiza i Bezpartyjnych Samorządowców, mieniący się antysystemowcami, nie mają świadomości, że w Bolesławcu czy Lubinie miastami rządzą „partie prezesów”, że nepotyzm, że synekurki, że ja tobie, a ty mi, że TKM itd. (kilka słów o Lubinie TUTAJ). To miasta zarządzane przez grupy ludzi często zależnych od władzy, radnych zatrudnianych w miejskich firmach z rodzinami pozatrudnianymi w innych miejskich firmach itp. W miastach tych stworzono system władzy oparty na niciach powiązań rodzinno – komitetowo – biznesowych. 

Nie wiem czy Kukiz jest tak głupi, że tego nie wie, czy też wie i udaje, że został radnym wojewódzkim i rozpoczął karierę polityczną z błogosławieństwem ludzi nie mniej cynicznych politycznie niż politycy PiS i PO, których oglądamy w TVN24 (jeśli jeszcze ktoś po tej kampanii ów program ogląda).

Najważniejsze: Te wybory parlamentarne to prawdziwa trzecia szansa na posła z Bolesławca. Pierwszą wykorzystaną była kandydatura Jana Kisiliczyka w pierwszej kadencji sejmu w wolnej Polsce. Drugą miał Cezary Przybylski, kiedy po znakomitym wyniku wyborczym do parlamentu się nie dostał, ale potem zaproponowano mu zwolnione miejsce w sejmie. Nie skorzystał. (Więcej na ten temat w tych refleksjach z poprzednich wyborów parlamentarnych.) Teraz jest ta trzecia szansa. Wynik wyborczy Kukiza i zapewne przyszłej jego partii to nie jest jedyny argument „za”.

Bo Piotr Roman, to jedyny kandydat, na którego głosować będą nawet wrogowie. Dlaczego? Żeby się go pozbyć z Bolesławca. Żeby uwolnił lokalną scenę polityczną od siebie i dał szanse innym. Przeciwnicy marzą o tym aby kandydował, niektórzy by mu pewnie chętnie podpisy zbierali i rozklejali plakaty. Inni będą namawiać potencjalnych kandydatów z innych komitetów aby sobie start do sejmu darowali i przypadkiem nie uszczuplili liczby głosów na Romana.

Poseł Piotr Roman to by była wielka radość dla wszystkich tych, którym jeszcze chce się być w opozycji do jego panowania w naszym mieście. Ale smutek dla wielu z tych, którzy go popierają. Problem w tym, że obecny prezydent miasta nie wykreował (zakładam, że celowo) żadnego następcy. Cała jego „partia prezesów” może się posypać, kiedy połowa członków zechce zastąpić Romana w Ratuszu. To zaś może wykorzystać PO, czy Maciej Małkowski, który miał realną szansę doprowadzić do drugiej tury jesienią 2014 roku stwarzając największe zagrożenie dla pozycji Piotra Romana od 2002 roku. Warto pamiętać, że urzędujący prezydent osiągnął w wyborach samorządowych 2014 najsłabszy wynik od 2002 roku! (dokładne dane TUTAJ)

Może to jest świetny czas, żeby zejść ze sceny i wejść na wyższą, zamiast ryzykować przerżnięcie wyborów w 2018? Tylko co będzie z tymi sierotami, które pozostaną w Bolesławcu, co będzie ze leceniami z urzędu i miejskich spółek, co będzie z fakturkami? Jak poradzi sobie „partia prezesów” i szereg zależnych od niej ludzi?

Ich problem, ja chcę posła Piotra Romana.

Jest jedno „ale”: prezydent Lubina, Robert Raczyński, bliski współpracownik Romana i Kukiza, zapowiedział, że na listy wyborcze nowego ugrupowania nie trafią osoby, które „kiedykolwiek gdzieś kandydowały z list partyjnych, były w partiach politycznych lub składały obietnice bez pokrycia”.

A w 2001 roku Piotr Roman kandydował do sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości. Zasłynął wówczas m.in. wyborczym planem lekcji z wizerunkiem własnym i któregoś z braci Kaczyńskich – taki gadżet wyborczy dla tych co nie mają głosu. Plan można było znaleźć m.in. w Państwowej Szkole Muzycznej w Bolesławcu. Piotr Roman zdobył wówczas 2776 głosów i drugie miejsce za posłem Lipińskiem. Było to zbyt mało na wejście do sejmu.

Mimo to zapraszam na utworzone właśnie wydarzenie na Facebooku. Niech będą nas tysiące. OTO LINK.
Wyobraźcie sobie, że dzięki posłowi Piotrowi Romanowi możemy mieć nowego prezydenta, który zamiast dzielić, będzie łączył, który będzie miał wizję tego miasta i zmieni stosunek władzy do mieszkańców, a może nawet będzie umiał odpowiadać na listy…
Kategorie:
Łętowski
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Komentarze do Zagłosuję na Piotra Romana

 • Jacenty 22/05/2015 17:14 Odpowiedz
 • Wiadomo coś na temat, czy wraz z panem prezydentem wyjeżdża do Warszawy Ewa L.?

  Pytanie o Ewę L. 21/05/2015 09:01 Odpowiedz
 • Czyżby Piotr Roman przykład ZARAZY drążącej nasz kraj, cyniczny hipokryta codziennie budził się i myślał cały dzień jak wypieprzyć w powietrze swoich przeciwników politycznych ? Jak wydymać mieszkańców, jak i komu porozdawać, podpuścić jednych na drugich tylko po to , aby jemu grało w kieszeni już czwartą kadencje? Miasto na tym traci okropnie a uwłaszczeni trzymają język za zębami. JEDNA wielka chryja i nic dobrego dla mieszkańców !!!

  Bogdan Nowak senior 20/05/2015 13:19 Odpowiedz
 • Szkodniki bez względu gdzie są i jak wiele szkodzą powinny być NEUTRALIZOWANE.
  Indoktrynacja 40 tysięcy prowincjuszy jest mniej szkodliwa niż 40 milionów z Wiejskiej.

  Przemysław Moszczyński 19/05/2015 20:55 Odpowiedz
  • Niedawno tych „prowincjuszy” prosił pan o głos w wyborach, na szczęście z marnym skutkiem więc rozumiem użycie takie określenia przez pana.

   loka 19/05/2015 21:14 Odpowiedz
   • Nikogo nie prosiłem — ludzie sami sobie wybierają to co im odpowiada.
    Co do prowincjuszy to czy się nam to podoba czy nie , nimi jesteśmy.
    Nigdzie nie widać aby ktokolwiek merytorycznie jawnie odnosił się do problemów tworzonych przez władzę .Jest dobrze ? Więc w czym problem ?

    Przemysław Moszczyński 19/05/2015 21:39 Odpowiedz
    • Nie prosił pan o głosy? a kto chodził podczas kampanii? Ufoludki? Daruj pan sobie, bo po pana okresleniach widac jaki stosunek ma pan do bolesławian…
     A jeśli chodzi o jawne odnoszenie się do problemów tworzonych przez władze to tu na bobrzanie.pl akurat ich bardzo wiele. I dobrze.

     Loka 20/05/2015 08:00 Odpowiedz
 • Nie interesuję się polityka, ale poseł dla Bolesławca to byłoby coś zapewne.

  Pati_q 19/05/2015 17:08 Odpowiedz
 • Zagłosuję na niego w każdych wayborach ! Niech tylko zniknie z tego miasta ;) i pozwoli nam oddychać !

  O na na 19/05/2015 16:00 Odpowiedz
 • Bernard, po***ło Cię do reszty? Odpowiedzialność za miasto ok, koszula bliższa ciału – rozumiem, ale gdzie poczucie odpowiedzialności za państwo, wyższe wartości?

  cemoi07 19/05/2015 15:58 Odpowiedz
  • Myśli pan że państwo będzie lepsze lub gorsze jeśli będzie w jego władzach lub nie będzie Piotr Roman? No błagam… Miasto stoi przed niezwykłą szansą.

   Zbyszek 19/05/2015 16:13 Odpowiedz
  • Nie powinniśmy zatrzymywać naszego prezydenta tylko dla siebie, cały kraj powinien mieć z niego pociechę.

   Bernard Łętowski 19/05/2015 16:28 Odpowiedz
   • Bernard,

    Ty przynajmniej wyglądasz poważnie – cyt. (A Michnik Gala Konfederacji Lewiatan 12.05)

    – „W 1968 roku mieliśmy na Zachodzie bunt młodych, choć ich hasła, odwoływały się do Lenina, Mao czy Castro, były gówniarskie. Dzisiaj też głosowanie na Kukiza oznacza rozwód ze zdrowym rozsądkiem, czyli gówniarstwo!”

    Jesteś gówniarzem? Chcesz głosować na gówniarzy? Gówno Ci miłe?

    cemoi07 20/05/2015 15:12 Odpowiedz
    • A kogo gówniarzem nazywasz? Co w życiu osiągnąłeś? Hejt, wulgaryzmy i nienawiść wpędzą cię w starość i samotność. Tego chcesz?

     Olo 20/05/2015 18:55 Odpowiedz
     • Uderz w stół, a… przeczytaj jeszcze raz, a może zrozumiesz!

      jano 20/05/2015 19:57 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish