Maj 30, 2015
1813 Wyświetleń
1 0

“Dziób w dziób” zbiera trofea – tym razem Grand Prix w Jeleniej Górze

Napisany przez

Tym razem Teatr “Z jednej gliny” miał okazję zaprezentować swój spektakl na Polsko – Czeskim Festiwalu Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Spektakl bolesławieckiej ekipy bardzo przypadł do serca nie tylko jurorom ale również publiczności, która przed ogłoszeniem wyników skandowała: “Dziób w dziób”. Oprócz Grand Prix – Nagrodę Aktorską za rolę Wróbla otrzymała Jagoda Łętowska. Nagrodę Reżyserką – Aneta Ćwieluch.

To drugi spektakl teatru “Z jednej gliny”. Swoją premierę miał 17 marca tego roku. Od tego czasu zdobył Grand Prix na XIII Dolnośląskich Spotkaniach Teatrów Młodzieżowych „Chochoł”we Wrocławiu a niedawno został lureatem 36. Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych „Dziatwa” i znalazł się w dwunastce najlepszych. Grand Prix w Jeleniej Górze może nie być końcem nagród dla tego spektaklu. W czerwcu bolesławiecka grupa działająca w Młodzieżowym Domu Kultury jedzie na Ogólnopolski Festiwal Miniatury w Opolu.
„Dziób w dziób” to świetny, współczesny dramat dla dzieci pisany ich językiem i mówiący o ich problemach: o modzie, o bandzie podwórkowej, o odrzuceniu i akceptacji, o sztuce bycia liderem i rywalizacji. Malina Prześluga z przymrużeniem oka pokazuje to, co w nas wzniosłe i to, co małe. Wróg tkwi w nas samych. To prowadzi do katastrofy. – napisał o tekście na którym oparty jest spektakl Zbigniew Lisowski.

Warto wspomnieć, że poprzedni spektakl Anety Ćwieluch w wykonaniu teatru “Z jednej gliny”, “Śpiewula”, także kolekcjonował nagrody i wyróżnienia.
„Dziób w dziób” (na podstawie tekstów Maliny Prześlugi i Roberta Jarosza) teatr „Z jednej gliny”:
Obsada: Anna Wóblewska, Jagoda Łętowska, Magdalena Golsztajn, Klaudia Kowalik, Karolina Domańska, Karolina Kołodziej, Alicja Świca, Zosia Adaszkiewicz, Natalia Wieczorek, Mateusz Nawrocki, Karolina Zdunek.
Reżyseria: Aneta Ćwieluch, scenografia Roman Grzegorzewski, opracowanie muzyczne – Andrzej Malcher.
Kategorie:
kultura
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do “Dziób w dziób” zbiera trofea – tym razem Grand Prix w Jeleniej Górze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Modna elewacja Twojego domu

Zewnętrzne wykończenie domu jest tym, czemu poświęcamy szczególną uwagę. Trudno się dziwić – nawet najlepiej urządzone cztery kąty nie będą...

Zamknij