Cze 2, 2015
1802 Wyświetleń
1 0

Muzyczna podróż z zespołem TRES

Napisany przez

19 czerwca o godz. 19:00 w Teatrze Starym odbędzie się koncert zespołu TRES, który zabierze nas w niezwykle nastrojową podróż poprzez barwną różnorodność gatunków muzycznych…

O zespole:

Powstał w kwietniu 2013 roku, w Bolesławcu, z inicjatywy gitarzysty – Mirosława Kuca, wokalistki – Aleksandry Sozańskiej-Kut, przy współudziale informatyka, brydżysty i gitarzysty – Sławomira Zimniaka. W 2014 r. do zespołu doszedł perkusista Andrzej Dziedzic oraz zmieniła się wokalistka – obecnie Kamila Osuch.

Naszym mottem jest: „Co nam w duszy gra…” – stąd mamy bardzo różnorodny repertuar. Gramy standardy jazzowe, bossa novę, sambę, flamenco, bluesa, funky, gitano, gospel, muzykę klasyczną – zarówno gitarową, jak i wokalną. Są to covery znanych utworów w naszych autorskich aranżacjach, jak również własne kompozycje zespołu.

Najbardziej charakterystyczną cechą grupy jest znakomite współbrzmienie gitar klasycznych
z głosem wokalistki. Zróżnicowane style muzyczne, jakie uprawiamy od wielu lat, dają nam dużą swobodę twórczą i możliwość poruszania się wokół różnych gatunków, co wpływa na niepowtarzalne brzmienie zespołu. Lubimy bawić się harmonią, barwą dźwięku, akustyką wnętrz. Dzięki temu każdy koncert staje się wydarzeniem niezwykłym, co potwierdzają recenzje słuchaczy.

Ze wspólnego muzykowania czerpiemy ogromną przyjemność!

Skład zespołu:

Kamila Osuch – vocal

Andrzej Dziedzic – instrumenty perkusyjne

Mirosław Kuc – gitara klasyczna /elektryczna

Sławomir Zimniak – gitara klasyczna
Kamila Osuch – wokalistka, absolwentka Szkoły Muzycznej II st. na wydziale wokalnym. Obecnie kształci się w Laboratorium Śpiewu i Mowy we Wrocławiu i jest związana także z tamtejszą sceną muzyczną. Jak sama mówi o sobie, najbliższymi gatunkami były dla niej od zawsze jazz, soul oraz r’n’b, początkowo jako dla słuchacza, a potem wykonawcy, dlatego też współpraca z zespołem Tres jest naturalnym krokiem na jej muzycznej drodze. Aktualnie poza współpracą z zespołem Tres pracuje nad materiałem do solowej płyty autorskiej, która utrzymana będzie w klimatach soulowo-elektronicznych i ma ukazać się jeszcze w tym roku.

Mirosław Kuc – kompozytor, gitarzysta, były muzyk zespołu Funk Factory, współpracował z wieloma muzykami scen polskich, brał udział w festiwalach jazzowych w Polsce: m.in.: Jazz Jamboree, Jazz nad Odrą, Jazz Tour. Pod koniec lat 80-tych wyemigrował do Włoch, gdzie kontynuował karierę muzyczną. Był muzykiem sesyjnym w telewizji włoskiej, gdzie miał możliwość współpracy z takimi muzykami jak: Paco de Lucia, Eros Ramazotti, brał udział w Festiwalu w San Remo wspólnie z Orlando Andreuccim, z którym następnie nagrał płytę „Fuori Orario”. Jako muzyk sesyjny nagrywał również wiele utworów z innymi gwiazdami, wśród których jest Luis Salinas, Gaetano oraz grupa Pelenera. W Rzymie prowadził przez wiele lat własną, autorską pracownię – szkołę gitarową. Od 2011 roku jest wykładowcą klasy gitary podczas warsztatów odbywających się w ramach Festiwalu „Blues nad Bobrem”. Preferuje styl, który łączy w sobie funky, blues, flamenco, jazz, muzykę latynoamerykańską. W muzyce ceni improwizację, ciekawą harmonię, znakomicie wykorzystuje barwę dźwięku.

Sławomir Zimniak – nauczyciel – informatyk, brydżysta. Z zamiłowania jest również znakomitym gitarzystą, mającym w swoim repertuarze utwory należące do klasyki gitarowej, szanty, a także – co wpływa na niepowtarzalny sposób grania – muzyki z elementami flamenco. „Najlepszy gitarzysta wśród brydżystów i najlepszy brydżysta wśród gitarzystów”. W latach 80-tych założył we Wrocławiu szantowy zespół „Chór Wujów”, z którym nagrał płytę „Żeglarska pieśń”. Od wielu lat jest akompaniatorem swoich podopiecznych podczas konkursów poezji śpiewanej.

Andrzej Dziedzic – perkusista. W młodości z sukcesami trenował pływanie. Jednak brat Ryszard Dziedzic – saksofonista i kompozytor – namówił go do wspólnego muzykowania w zespole “Hades”, z którym zdobywał wielokrotnie nagrody na konkursach muzycznych w Lubinie i Warszawie. Muzyk Józef Skrzek będąc w jury wylansował wówczas osiemnastoletniego Andrzeja Dziedzica, co umożliwiło mu kontakt ze znanymi muzykami w Polsce. Był uczestnikiem obozów muzycznych w Chodzieży i w Górach Świętokrzyskich gdzie wykładali muzykę najlepsi polscy i zagraniczni muzycy jazzowi. Grał w big bandzie stworzonym przez nauczycieli i uczestników warsztatów, którym dyrygował sam Jan Ptaszyn Wróblewski, grał tam również Tomasz Stańko, Zbigniew Namysłowski i Don Cherry, który gościnnie przyleciał z USA. Później rozpoczął współpracę ze znanym wówczas wrocławskim zespołem “Romuald i Roman”. Jednak zainteresowania do jazzu skłoniły go do grania z jazzowym zespole “Reo” PSJ (Polskie Stowarzyszenie Jazzowe), który kilkukrotnie występował na festiwalu “Jazz nad Odrą”. Jednak nastąpił czas na emigracje, gdzie grywał z zespołami w Grecji, RFN, USA i Kanadzie. W Toronto mając stały zespół akompaniował wielu polskim artystom, którzy koncertowali w Kanadzie, m.in. Andrzejowi Zielińskiemu z zespołu “Skaldowie”. Po powrocie do kraju Mirek Kuc zaproponował mu współpracę w zespole “Tres”.
Bilety na koncert w cenie 20 zł (grupowe – 15) można nabyć od pon. do pt. w godz. 14:00 – 17:00 w sekretariacie MDK przy ul. Grunwaldzkiej 5 oraz godzinę przed wydarzeniem w Teatrze Starym. Rezerwacja telefoniczna – 531 436 866 / 75 644 65 65.

Kategorie:
news
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Rekordy i medale pływaczek Harpuna Osiecznica

29 i 30 maja w Nowej Rudzie odbył się Drużynowy Wielobój Pływacki 10 i 11 latków strefy DOLNEGO ŚLĄSKA. Klub...

Zamknij