bobrzanie.pl – to co istotne w Bolcu, Bolesławiec, informacje, blogi, sport, rozrywka, humor, imprezy, wideo

Kolejne medale zawodniczek UKS Oxpress

Mimo olbrzymiej konkurencji – 33 kluby i niemal 350 pływaków z Dolnego Śląska, Wielkopolski i województwa zachodniopomorskiego, dziewczęta stanęły na podium. Julita Węglicka, w kategorii czternastolatek zdobyła brązowy medal na dystansie 100m stylem motylkowym, znacznie poprawiając osobisty rekord z czasem 1:14,03. Patrycja Faryna sięgnęła po brąz na dystansie 200m stylem zmiennym, z fantastycznym wynikiem 2:40,80.

Trenerem dziewcząt jest Krzysztof Wróbel.

Dzień później, 6 czerwca siostry Węglickie, Julita r. (2001) i Jadwiga (r. 2004) wystartowały w Ogólnopolskich Zawodach w Sprincie o Puchar Burmistrza Brzegu Dolnego (na zdjęciu powyżej). Zawodniczki UKS Oxpress miały prawo startu w 3 konkurencjach indywidualnie. Z imprezy siostry Węglickie przywiozły worek medali, kolejny raz bijąc osobiste rekordy życiowe.