wrz 28, 2015
3310 Wyświetleń
7 3

Szanowni Państwo,

Napisany przez

Szanowni Państwo,

Jestem mieszkańcem Bolesławca, a także szczęśliwym mężem, ojcem a od niedawna również dziadkiem. Moje życie zawodowe związane jest głównie z Bolesławcem. Przez kilkanaście lat pracowałem w „Polfie”. Byłem Prezesem Zakładu Energetyki Cieplnej w Bolesławcu, który pod moim kierownictwem przeszedł gruntowną modernizację. Miałem zaszczyt być wiceprezydentem naszego pięknego miasta. Obecnie zatrudniony jestem w SRG Global w Bolesławcu.

Kandyduję w wyborach do Sejmu RP z listy Prawa i Sprawiedliwości. W związku z tym ośmielam się kierować do Państwa te słowa i prosić o poparcie.

Zwracam się szczególnie do mieszkańców powiatu bolesławieckiego, sercem mi najbliższego. Na podstawie analizy wyników wyborów z roku 2011 oraz obecnej tendencji poparcia dla partii politycznych sądzę, że nadarza się okazja, aby po ponad dwudziestu latach Bolesławiec miał swojego posła. Proszę pozwolić, że w paru słowach wyjaśnię dlaczego.

W 2011 roku na kandydatów PiS oddano w powiecie bolesławieckim 7125 głosów. Aby zostać posłem, wystarczyło by kandydat otrzymał tych głosów 6801. Wniosek jest oczywisty – gdyby wszyscy wyborcy z powiatu bolesławieckiego, którzy poparli PiS, zagłosowali na jednego z kandydatów bolesławieckich, to w 2011 roku mielibyśmy posła. Nie było to jednak możliwe, ponieważ kandydowały dwie osoby z naszego powiatu i nastąpiło rozproszenie głosów.

Teraz sytuacja jest zgoła odmienna. Jestem jedynym kandydatem PiS z Bolesławca i dlatego uważam, że szansa na zdobycie mandatu posła jest ogromna. Nie przeraża mnie, że kandyduję z 15. miejsca na liście i proszę – niech Państwa to również nie zniechęca. Cztery lata temu kandydat PiS z Głogowa zajmował 12 miejsce na liście i został posłem, ponieważ nastąpiła niesamowita mobilizacja mieszkańców, którzy masowo popierali „swojego” człowieka, człowieka z ich środowiska, rozumiejącego ich problemy.

Zwracam się do tych z Państwa, którzy zawsze popieracie Prawo i Sprawiedliwość i tych, którzy zamierzacie zrobić to właśnie w tym roku. Proszę, poprzyjcie mnie, bolesławieckiego kandydata.

Zwracam się również do tych z Państwa, którzy niekoniecznie są zwolennikami Prawa i Sprawiedliwości. Jeżeli mnie Państwo znacie, jeżeli o mnie słyszeliście, że jestem po prostu porządnym człowiekiem, to proszę o odrzucenie swoich preferencji partyjnych. Proszę o poparcie człowieka.

Bardzo liczę na Państwa poczucie patriotyzmu lokalnego. Uwierzcie – istnieje wielka szansa, której nie można zmarnować, aby powiat bolesławiecki miał swojego posła. Ja wierzę!

Z wyrazami szacunku

Wiesław Ogrodnik podpis

 

https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Szanowni Państwo,

 • tak andrzeju, dokładnie jak piszesz ,

  olek 29/09/2015 16:35 Odpowiedz
 • Powodzenia Wiesławie! Trzymam kciuki :)

  Facebook Profile photo Maciej Małkowski 29/09/2015 07:45 Odpowiedz
  • Dziekuję Maciej. Damy radę!

   Wiesław Ogrodnik 29/09/2015 20:17 Odpowiedz
 • Dlaczego mam Panu zaufać?

  Ala 28/09/2015 19:09 Odpowiedz
  • Dobry wieczór.
   Myślę, że na tej samej zasadzie,jak zaufało mi w przeszłości bardzo wielu ludzi desygnując mnie do pracy społecznej w „Solidarności” i radzie miasta, kierowaniu Zakładem Energetyki Cieplnej, powierzając stanowisko wiceprezydenta czy ostatnio, wybierając mnie na kandydata Prawa i Sprawiedliwości powiatu bolesławieckiego w wyborach do Sejmu RP.
   Pozdrawiam

   Wiesław Ogrodnik 28/09/2015 21:26 Odpowiedz
 • Tylko .Nowoczesna szansą na rozsądną politykę.

  Martinez von Boor 28/09/2015 18:07 Odpowiedz
  • Ot, tylko na propagandę stać zwolennika bankierów,żadnych konkretów

   kamil 28/09/2015 18:32 Odpowiedz
 • czym ten pan sie zajmuje w srg global?

  s 28/09/2015 15:01 Odpowiedz
 • Zapytam kandydata jako byłego wiceprezydenta o jedną tylko rzecz. Obok BZachodniego zakaz wjazdu wszelkich pojazdów i droga rowerowa, wyznaczona też na mapach, szeroko krytykowana bzdura, także na bobrzanach. Roman sam zabronił działać przez te lata, a wszyscy współpracownicy potulnie milczeli? Jak to działa od wewnątrz

  kamil 28/09/2015 13:25 Odpowiedz
  • Witam Pana.
   Od wewnątrz, sądzę, że myślimy o tym sam wewnątrz, czyli o pracy urzędu, działało to normalnie, profesjonalnie. Używam czasownika działało w czasie przeszłym, ponieważ od ponad czterech lat już tam nie pracuję.
   Pozdrawiam

   Wiesław Ogrodnik 28/09/2015 20:50 Odpowiedz
   • Przejawem profesjonalnego działania jest/było wyznaczenie drogi rowerowej w miejscu gdzie można tylko prowadzić rower?. Chyba inaczej rozumiem profesjonalizm. Jednym słowem to nie tylko Roman uważa iż drogi rowerowe są OK w mieście

    kamil 29/09/2015 08:34 Odpowiedz
 • Ma Pan rację.

  Bolesławianin 28/09/2015 09:57 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish