gr. 1, 2015
2023 Wyświetleń
3 0

Udany start w regatach żeglarskich zawodnika szkółki żeglarskiej z Bolesławca 

Napisany przez

W dniach 7 i 8 listopada we Wrocławiu na Zalewie Osobowickim w bazie „UKS Żeglarz” odbyły się regaty żeglarskie organizowane przez Wrocławski Okręgowy Związek Żeglarski o Błękitną Wstęgę Odry

Regaty zostały rozegrane w klasach Optymist i Cadet. W regatach udział wziął Wincenty Grochowski (12 lat) zawodnik szkółki Sail Swim z Bolesławca w klasie Optimist. Optimist to jednoosobowa klasa regatowa dla dzieci do 15 roku życia. Pierwszego dnia, z powodu braku wiatru, nie odbył się żaden z 4 zaplanowanych  wyścigów. Następnego dnia wiatru nie brakowało, odbyło się 5 wyścigów w bardzo wymagających warunkach. Wiatr w powiewach przekraczał 4st. w skali Beauforta. Tak silne powiewy wiatru spowodowały, że wielu zawodników nie ukończyło biegu trzeciego z powodu wywrotki łódki. Zawodnik z Bolesławca mimo trudnych warunków i wywrotki ukończył wszystkie biegi i ostatecznie zajął 9 miejsce. Był to drugi start Wincentego w regatach okręgowych. Pierwszy odbył się w październiku w Urazie na zalewie Prężyckim gdzie uplasował się dopiero na 16 miejscu. Widać, że każdy start w regatach kończy się z coraz lepszym wynikiem, co daje nadzieje na jeszcze lepsze rezultaty.

Wincenty swoją przygodę z żeglarstwem rozpoczął na Półkoloniach żeglarskich organizowanych przez Szkółkę Sail Swim na zbiorniku Krępnica w bazie Yacht Clubu Bolesławiec. To tutaj stawiał pierwsze kroki na Optimiście. Pierwsze starty w regatach miały miejsce w tym sezonie. Regaty organizowane przez KŻ Posejdon na jeziorze Kunickim k/Legnicy kończył na pierwszym miejscu. Postanowił zrobić krok dalej i wystartował w regatach wyższych rangą. Do tych startów przygotowywał się w Kunicach. Sezon na tą chwilę jest już zakończony, ale już planowane są starty w przyszłym sezonie. Rozpoczęcie sezonu planowane jest na kwiecień przyszłego roku.

Zawodnicy szkółki żeglarskiej mieli w tym sezonie okazję do szkolenia na wodach morskich. Na początku sierpnia odbyło się szkolenie na Morzu Bałtyckim, a bazą była Marina Dziwnów. Szkolenie prowadzi Jakub Jakubowski – Instruktor żeglarstwa PZŻ.

Zdjęcia: Sail Swim i Artur Palka

Kategorie:
sport
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish