gru 4, 2015
1453 Wyświetleń
Możliwość komentowania Wyjaśnienie została wyłączona
5 1

Wyjaśnienie

Napisany przez

Dnia 07.09.2015 r. na łamach portalu bobrzanie.pl ukazał się wywiad z Panią Wiesławą Łuczak, zatytułowany: „Jak dyrektor II LO, Mirosław Sakowski, naraził szkołę na straty w wysokości 13 tysięcy złotych”.

W artykule podano niezgodne z prawdą informacje dotyczące Pana Jacka Maja, nauczyciela II Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu.

Odwołując się do tekstu:

  1. „ o tym, jak można pomóc czyimś kosztem kandydatowi na radnego Platformy Samorządowej Powiatu Bolesławieckiego i pełnomocnikowi wyborczemu dyrektora szkoły…”

Stwierdzenie to sugeruje, że powodem zwolnienia Pani Łuczak z pracy było zwolnienie etatu dla Pana Jacka Maja, co nie znajduje potwierdzenia w faktach.

  1. „ Zgodziła się Pani na ograniczenie zatrudnienia?

Nie, … nie wyraziłam zgody na przekazanie nauczania informatyki w ręce nauczyciela z nieodpowiednimi wówczas kwalifikacjami, pana Jacka Maja.”

Pan Jacek Maj podjął pracę jako nauczyciel informatyki z dniem 1 września 2014 roku. Dyplom, który nadał mu kwalifikacje, otrzymał natomiast 10 maja 2014 roku. Posiadał zatem odpowiednie kwalifikacje.

  1. „ Tak, pan Maj został zatrudniony w II LO jako germanista na kilka miesięcy przed moim zwolnieniem, ponoć od  razu rozpoczął kurs na nauczyciela informatyki, a po moim zwolnieniu przejął moje godziny’’.

Twierdzenie to jest sprzeczne z prawdą i błędnie sugeruje, że zatrudnienie Pana Jacka Maja miało wpływ na zwolnienie Pani Łuczak. Pan Jacek Maj w rzeczywistości pracę w II LO w Bolesławcu rozpoczął z dniem 1 września 2012 r. Zanim więc zaczął nauczać informatyki, pracował w szkole 2 lata, a nie kilka miesięcy. Studia podyplomowe podjął rok później na dwóch kierunkach, które ukończył wiosną 2014r.

Pan Jacek Maj nie miał i nie ma wpływu na zatrudnianie czy zwalnianie nauczycieli. Upublicznianie takich informacji wprowadza czytelników w błąd i godzi w moje dobre imię.

    Jacek Maj 

Kategorie:
adminowe
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze sa wyłączone

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish