Sty 16, 2016
2280 Wyświetleń
1 1

I LO znów najlepszym liceum w mieście!

Napisany przez

Tradycyjnie już miesięcznik Perspektywy opublikował ranking szkół ponadgimnazjalnych. To jeden z ważnych wskaźników dla uczniów decydujących o wyborze dobrej szkoły.

W tym roku I Liceum Ogólnokształcące w Bolesławcu zaliczło jednak spadek – uplasowało się na 285 pozycji. (w 2015 była to pozycja 201, w 2014 było to miejsce 237, w 2013 – 323, a w 2012 – 316).

O pozycji rankingowej szkoły decydują m.in. osiągnięcia uczniów na olimpiadach przedmiotowych (30%), a także wyniki matur (osobno podliczane wyniki z przedmiotów obowiązkowych (25%) i dodatkowych (45%)). Szkoła wypadła też z rankingu maturalnego (200 najlepszych w Polsce).

W rankingu 2016 zwyciężyło XIII Liceum Ogólnokształcące ze Szczecina. Najlepszym liceum na Dolnym Śląsku okazało się LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej z Wrocławia, które jednocześnie zajęło czwartą pozycję w całym rankingu.

Wraz z rankingiem liceum, miesięcznik Perspektywy opublikował także ranking techników. Sukces odnotowały Technikum Weteryn. w ZSHiU im. J. Kochanowskiego (pozycja nr 192), Technikum nr 3 w ZSOiZ im. mjra H. Sucharskiego (pozycja nr 211) oraz Technikum Logist. w ZSHiU im. J. Kochanowskiego (pozycja nr 275), które awansowały i pojawiły się w zestawieniu 300 najlepszych szkół tego typu w Polsce.

– Głównym kryterium rankingowym (w klasyfikacji liceów i techników) są wyniki maturalne, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych. W połączeniu z kryterium opartym na sukcesach szkół w olimpiadach oraz – w przypadku techników – z wynikami egzaminów zawodowych daje to znakomity zestaw „sztywnych” kryteriów oceny – czytamy na stronach miesięcznika Perspektywy. – Oczywiście, kryteria te zostały uwzględnione w rankingu z różnymi wagami, adekwatnymi do ich znaczenia w ocenie pracy szkoły – zastosowanych z punktu widzenia szans jej absolwenta na odniesienie sukcesu na wybranych przez niego studiach – dodają twórcy rankingu.

Miesięcznik Perspektywy – Ranking Liceów 2016

Miesięcznik Perspektywy – Ranking Techników 2016

Tekst: Bolec.info

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wsparcie na bank?

Przyznam, że z wielkim zdumieniem przyjąłem medialną informację o zamknięciu „Banku Żywności” dla najbiedniejszych mieszkańców […]

Zamknij