Mar 29, 2016
2873 Wyświetleń
2 4

Marszałek Przybylski opuszcza PO

Napisany przez

We wtorkowej Wyborczej ukazał się wywiad z marszałkiem województwa i były starostą bolesławieckim, Cezarym Przybylskim. “Dolnośląski marszałek wypowiada posłuszeństwo władzom PO – szefowi partii Grzegorzowi Schetynie i dolnośląskiemu komisarzowi Bogdanowi Zdrojewskiemu.” – pisze gazeta.

– Stworzenie w sejmiku nowego klubu i nowej koalicji to protest dużej części Platformy przeciwko niedemokratycznym krokom Grzegorza Schetyny – mówi Przybylski.

W rozmowie z “Wyborczą” Przybylski zapowiada powstanie w sejmiku nowego klubu, do którego zaproszeni są obecni radni PO, ale rozmowy o jego powołaniu prowadzone są bez udziału władz partii. Firmowana przez marszałka polityczna inicjatywa (są w niej radni prezydenta Dutkiewicza oraz część Platformy) zamierza wciągnąć do nowej koalicji zarówno PSL, jak i Bezpartyjnych Samorządowców, związanych z prezydentami Lubina i Bolesławca. Przybylski sam przyznaje w wywiadzie, że ze Schetyną na ten temat nawet nie rozmawiał.

Autor wywiadu, Jacek Harłukowicz, nie oszczędza marszałka, pyta m.in.: – Wszystko z obawy, że Grzegorz Schetyna chce odwołać pana ze stanowiska marszałka?

Cały wywiad znajdziesz TUTAJ.

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Marszałek Przybylski opuszcza PO

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  pl_PLPolish
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Premierowe spektakle Pracowni Teatralnej MDK okiem kamery DOKiS.pl

  Krótki materiał wideo z bolesławieckich premier spektakli „Im szybciej idę, tym jestem mniejsza” Teatru RE/AKTOR, „Planeta B” Pracowni Teatralnej FormaT oraz „Kitty” Teatru z...

  Zamknij